Divadlo Kámen: Výhled na řeku Labe - PREMIÉRA

Divadlo

V pátek 18. ledna  od 19.30 se v Divadle Kámen uskuteční premiéra dramatického příběhu ze zákulisí závodů formule nula nula nula nula jedna a z domu, ve kterém se potkává řada různých stavebních slohů.

 Po čtrnácti letech a více než dvaceti inscenacích režírovaných Petrem Macháčkem hraje Divadlo Kámen poprvé s hostujícím režisérem. Téměř celý stálý soubor Divadla Kámen (hraje 11 herců) se tak pouští na neprobádanou půdu jiných přístupů, názorů a vizí. Alespoň dvě věci ovšem nové nejsou: Výhled na řeku Labe je opět zkoumáním možností divadelní formy a pobídkou k otevřené interpretační hře diváků.

 Závody formule nula nula nula nula jedna. Las Olivas. Schleswische Neusanktburg. A restaurace v Poděbradech. Setkání spolužaček po patnácti letech. Distinguovaný číšník. Distinguovaná paní.

 „Jede slušně, Honza. Jo, jede slušně. Dobře to odpíchnul, fakt dobře. No, hlavně, aby něco neposral. Vole-Honza.“

 scénář: Petr Macháček

úprava, režie, scénografie: Martin J. Švejda j.h.

 Studio Divadla Kámen, Nekvasilova 2, Praha-Karlín, metro a tramvaj Invalidovna, další informace a vstupenky na www.divadlokamen.cz.

 

 

Účinkují

Lenka Záveská, Kristýna Suchá, Michaela Krupičková, Zdeňka Brychtová, Helena Macháčková, Jan Pokorný, Marian Škorvaga, Petr Machovec, Radek Jiříček, Jan Aksamít / Jiří Kubíček, Petr Macháček

Termíny