MEDOVÉ A STAROČESKÉ VÁNOCE V NÁKUPNÍM CENTRU OAZA KLADNO

Volný čas, Pro děti

V nákupním centru OAZA Kladno budou od 12. do 16. prosince probíhat Medové Vánoce. 16. prosince se návštěvníci v NC OAZA Kladno mohou těšit také na Staročeské Vánoce. Adventní čas zpestří mimo jiné vystoupení kladenského mužského pěveckého sboru SMETANA-SLOVANKA, které se bude konat 15. a 22. prosince.  

Organizátory akce Medové Vánoce je Český svaz včelařů a naučné středisko ekologické výchovy ČABÁRNA. Zahájení se uskuteční ve středu 12. prosince v 10 hodin v NC OAZA vystoupením MŠ Rozdělov. Návštěvníci se mohou těšit na včelařskou výstavu, povídání o včelách, soutěže pro školy a školky. Na místě bude možné včelí produkty zakoupit a na každý den je připraven zajímavý program pro děti. Vstup je zdarma. 

16. prosince se uskuteční Staročeské Vánoce, návštěvníci se mohou těšit na spoustu zábavy a vánoční atmosféru. Vystoupí zde duo ELTHIN, které zazpívá koledy a písně z období středověku. Připraveny jsou ukázky vánočních zvyků, budou se pouštět lodičky ze skořápek ořechů, rozkrajovat jablíčka a lít olovo. Pro děti i dospělé budou připraveny vánoční dílny, kde si mohou děti i jejich rodiče vyzkoušet nazdobení perníčků nebo si vyrobit ozdobu z ořechových skořápek. Největší výzvou může být malování velkého dřevěného betlému s postavami ze dřeva. Z nejlépe namalovaných postav pak bude postaven Betlém, který bude vystaven v OAZE.  

Sobotní odpoledne 15. a 22. prosince vždy od 15 hodin bude patřit vystoupení mužského pěveckého sboru Smetana – Slovanka. Tento kladenský pěvecký sbor vznikl již před 100 lety a v jejich repertoáru je okolo 2 000 skladeb všeho druhu, od klasických přes duchovní, populární až po lidové.  

„Vánoční program v NC OAZA Kladno je i letos velmi pestrý a tak věřím, že obyvatelům Kladna a okolí navodí tu správnou adventní atmosféru,“ uvedl Ing. Jaroslav Lindner, marketingový koordinátor NC OAZA Kladno.  

www.oazakladno.cz

Termíny