37. NOVOROČNÍ POCHOD NA STROPNÍK

Volný čas, Sport, Turistika

V úterý 1.ledna 2013 pořádá T.J. SOKOL DUCHCOV, ODDÍL TURISTIKY  již 37.ročník tradičního turistického pochodu NOVOROČNÍ POCHOD NA STROPNÍK, který je jako vždy zařazen mezi akce Mezinárodní organizace pro lidový sport (IVV).

Odjezd autobusu MHD linky č. 139 je  v 9,57 hodin od autobusové zastávky Duchcov, nemocnice. Hromadný start pochodu se uskuteční v 10,30 hodin od pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku. Jako tradičně jsou opět připraveny trasy 10 a 12 km. Trasa 10 km vede od pomníku Nelsonské katastrofy přes zříceninu hradu Rýzmburk na chatu Máňa pod Stropníkem, kde je výdej diplomů a zpět přes Rýzmburk k pomníku Nelsonské katastrofy a na náměstí do Oseka. Odtud bude odjezd autobusem MHD č. 139 ve 14,49 nebo 16,09 hodin zpět do Duchcova. Trasa 12 km si oproti trase 10 km přidá ještě cestu od chaty Máňa na vrchol Stropník a zpět k chatě Máňa. U chaty Máňa je zpřístupněna  Dušanova vyhlídka, ze které je za dobrého počasí nádherný výhled nejen na České Středohoří, ale i na část Krušných hor. Na chatě Máňa bude možnost zakoupení turistických vizitek.

Těšíme se, že se v úterý 1.ledna 2013 sejdeme v ještě větším počtu než v roce 2012 a tímto oslavíme Nový rok turistikou.

Další dokumenty k akci

  
Termíny