Letos cukroví nepečeme! Místo toho vyrábíme dárky a besedujeme.

Výstava, Volný čas, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Zastavte se v předvánočním shonu a přijďte si s námi do GALERIE/CZD vychutnat pravou adventní atmosféru. Nečekejte ale tiché meditování nad adventním věncem. Máme pro Vás akce aktivní a kreativní (jak už je v CZECHDEISGNU zvykem), pro malé i velké, které vyřeší i Vaše tradiční dilema nad vymýšlením dárků na poslední chvíli.

Dobré jídlo, pití i nálada Vás v předvánočním shonu potěší v GALERII/CZD hned třikrát. Zveme Vás totiž na dva předvánoční kreativní workshopy a jednu diskusní večeři. Chcete-li pro seb

e či vaše blízké něco originálního, určitě se zastavte ve Vojtěšské 3 na Praze 1.

WORKSHOPY

1)WORKSHOP GALLERY MEETS THE GRAPHICS

V pátek 14. 12. odstartujeme workshopem, který je spjat s právě probíhající výstavou GALLERY MEETS THE GRAPHICS.
Více informací o výstavě naleznete zde: http://www.czechdesign.cz/index.php?status=c&clanek=2652&lang=1
Pod vedením grafické designérky Radky Pitrmucové budete mít možnost vytvořit si vlastní potisk na tričko nebo tašku. K dispozici bude veškerý materiál – vyřezávané motivy z nažehlovací folie, trička i tašky a samozřejmě kreativní tým CZECHDESIGN, který se rád zapojí a poradí Vám s vyladěním dokonalé kompozice nažehlovacích motivů.

Akce probíhá po celý den od 11 do 18h. Vstup na akci je volný. Zpoplatněny jsou vyřezávané motivy - cena od 5 do 60 Kč, obrázek, číslice, písmeno - dle rozsahu motivu. Trička budou pro malé i velké zdarma, (můžete si přinést i tričko vlastní), látkové tašky pak za 35 Kč.

2)WORKSHOP ŠPERKOVANÁ

Pokračovat budeme v úterý 18.12., kdy spolu s projektem UNOSTO navážeme na úspěšný šperkařský workshop minulého roku. Tentokrát si pro Vás členové šperkařské skupiny Unosto, absolventi Vysoké školy uměleckoprůmyslové, spolu s kurátorkou Terezou Volnou, připravili komponenty, se kterými se při běžné šperkařské práci nesetkáte. Udělejte před Vánoci radost sobě, nebo překvapte novým šperkem u vánočního stromku vaše blízké a přijďte vyzkoušet a naučit se práci s netradičními materiály. Těšíme se na všechny starší 12 let.

Více informací o projektu Unosto: http://unosto.cz/

Akce probíhá po celý den od 11 do 20h. Vstup na akci je volný. Zpoplatněn je balíček materiálu, pro každého na tři šperky. K dispozici bude i další materiál na dotvoření.

Rezervace na workshopy nutná pouze v případě skupin nad 10 osob na e-mailové adrese jana.mattasova@czechdesign.cz, kam se také můžete obrátit i s případnými dotazy.

A dále? Nesmí chybět něco dobrého a k tomu inspirativní tvorba a rozšíření obzorů nejen v oblasti designu.

NEFORMÁLNÍ DISKUZNÍ VEČEŘE
3) DESIGN MENU
Už je téměř pravidlem, že v CZDECHDESIGNU pro Vás pořádáme společně s našimi partnery, pro které je kuchtění mateřským jazykem, diskusní večeři pod názvem Design Menu. Vedle pohoštění budete mít na odchodu vedle plného břicha i hlavu nadívanou inspirací. Kromě jídla servírujeme design novinky a trendy, které se v poslední době v designu upekly. Kdo bude hostem ve čtvrtek 20.12.? Nechte se překvapit předvánočním speciálem. Bude v duchu blížících se svátků nebo zavítáme nejen díky netradiční kuchyni trochu jinam?

Dozvíte se ve čtvrtek 20.12. od 18.30.
Vstupné: 250Kč
Rezervace na Design Menu: denisa.jandova@czechdesign.cz

REKAPITULACE:
Takže si pište do diářů:
14.12. – workshop Gallery meets the graphics - grafický workshop – zaměřený na potisk triček a tašek.
18.12. – workshop Šperkovaná - výroba a zdobení šperků
20.12. – Design Menu – vánoční speciál

Workshopy probíhají vždy od 11 do 18h, Design Menu pak od 18.30.
Přijďte k nám vyrobit originální vánoční dárky, dozvědět se něco nového, ochutnat něco dobrého nebo třeba jen na kus řeči. Budeme se na vás těšit.

Kde: GALERIE/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1
telefon: +420 777 611 426
www.facebook.com/GALERIECZD
Út–pá: 10-18 hodin
Celoroční výstavní program GALERIE/CZD je podpořen Ministerstvem kultury, Městskou částí Praha 1 a Státním fondem kultury ČR.
Workshopy jsou uskutečněny za laskavé podpory
Kavárny Šlágr, Inetprint, Ikea a Svět bedýnek.
Termíny