VÁNOČNÍ TRHY ZAČÍNAJÍ DNES V GALERII HARFA

Volný čas

Vánoční trhy potrvají do 23. prosince 2012. Návštěvníci Galerie Harfa se mohou těšit na pestrý vánoční sortiment, jako jsou svíčky, keramika, vánoční dekorace, skleněné ozdoby, cukroví a mnoho dalších vánočních nezbytností. Děti (i hraví dospělí) se mohou každou sobotu a neděli zabavit a vánočně naladit při vánočních dílničkách, které začínají vždy ve 14 hodin. V prodejně skleněných ozdob (nad Info stánkem) si mohou za pomoci profesionálních malířek z rodinné firmy vyrábějící vánoční ozdoby namalovat svoji vlastní unikátní vánoční ozdobu. V Galerii v Harfě (nad Intersparem), kde se koná výstava S Pastelkou až do Vánoc, si děti mohou pod vedením zkušených lektorů, nakreslit své vánoční přání.        

Na vánočních trzích nebudou pochopitelně chybět kapři (od čtvrtka 20. 12.), jmelí a vánoční stromky (už nyní). K dostání bude také zboží vhodné jako vánoční dárek, např. drobné kovové dárky pro štěstí, med, medové svíčky a další produkty z medu, speciální lahvová piva v dárkovém balení, dárkové kosmetické balíčky, dárkové koše, aromaterapie, medicinální vína a likéry, bytové doplňky atd. 

„Po loňském úspěchu se do Galerie Harfa vrací také skleněné vánoční ozdoby od české rodinné firmy Ozdoba CZ ze Dvora Králové nad Labem. O adventních víkendech budou její malířky malovat ozdoby na přání, takže si každý návštěvník může odnést ozdobu s jeho nejmilejším vánočním motivem a pověsit si ji na stromek,“ říká Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa. Pro letošní Vánoce připravila tato rodinná firma ozdoby v červenobílé kombinaci s puntíky a sortiment tvaru ozdob rozšířila třeba o sněhuláka nebo ledního medvěda. Při vánočních dílničkách, konaných každou sobotu a neděli od 14 do 18 hodin, si mohou návštěvníci Galerie Harfa vlastnoručně pomalovat nejenom vánoční ozdoby, ale také náušnice ve tvaru vánočních ozdobiček.    

V rámci vánočních dílniček bude také možné si pod vedením zkušených lektorů znalých techniky kreslení pastelkami vytvořit vlastní vánoční přání, a to o víkendech od 14 do 18 hodin. Děti se mohou zúčastnit soutěže s podtitulem „Nakresli pastelkami, jak si představuješ nejkrásnější zimu“. Inspirací mohou být obrazy výtvarnice Marie Brožové, které jsou do konce roku vystaveny v Galerii Harfa. Nejlepší soutěžící ve třech kategoriích (1–6 let, 7–11 let a 12-15 let) mohou získat hodnotné dárky a jejich díla budou v Galerii Harfa vystavena od 4. do 17. ledna 2013. Udělena bude také zvláštní cena, kdy nejlepší obraz vybere sama Marie Brožová. Výherce získá její autorský tisk. 

wwww.galerieharfa.cz

Termíny