Dmitry Onishschenko - klavírní virtuóz

Hudba

Koncert nabízí vyjímečnou příležitost setkat se poprvé v Praze s fenomenálním ukrajinským klavíristou Dmitryem Onishchenkem. Za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice a pod taktovkou Petra Jiříkovského zazní Symfonie č. 9, Z Nového světa A. Dvořáka a Koncert pro klavír č. 3 S. Rachmaninova.

Výtěžek z koncertu je věnován ve prospěch dětí z Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol / KID, o.p.s.

Předprodej vstupenek v síti Ticketpro a Ticketstream

Účinkují

Klavírista Dmitry Onishschenko po úspěšném absolutoriu Čajkovského moskevské státní konzervatoře ve třídě prof. Y. Lisichenka, prof. L. Naumova a prof. A. Dieva pokračoval ve studiu na Hochschule für Musik und Class v Hannoveru u prof.V. Krainěva a prof. A. Vardi.

V letech 2003 – 2004 studoval na Royal Northern College of Music ve Velké Británii v Manchesteru ve třídě prof. N. Fishera a dále byl studentem postgraduálního kurzu na Moskevské konzervatoři u prof. A. Dieva. Na lvovské Národní akademii múzických umění studoval u prof.I. Nemiry, prof. N. Gramoteyevy a prof.M. Krykh.

Získal stidendium Prezidenta Ukrajiny, stipendium Fondu V. Krainěva, Fondu M.L.Rostropoviče a stipendium E. Gilelse.

Dmitry Onishchenko je laureátem řady mezinárodních klavírních soutěží jako je Mezinárodní soutěž klavíristů v Sydney, Mezinárodní soutěž Čajkovského v Moskvě, Mezinárodní soutěže Vianna da Motta v Lisabonu, Mezinárodní klavírní akademie v Hamamatsu, Mezinárodní soutěž mladých interpretů v Enschede (Holandsko) a další.

Koncertoval na významných světových podiích v Austrálii (Sydney Opera House), Bělorusku, České republice, Francii (Salle Gaveau Paris) , Holandsku (Conzertgebouw Amsterodam), Japonsku (Tokio Oji Hall), Jordánsku, Lotyšsku, Německu, Polsku, Portugalsku, Rusku, Spojených státech amerických (Steinway Hall New York) , Španělsku, Turecku, Ukrajině a Velké Británii.

Dmitry Onishchenko byl hostem prestižních mezinárodních festivalů "Progetto Martha Argerich 2012" ve švýcarském Luganu, moskevského "Hudební Kreml", Yokohama Minato Mirai v Japonsku a varšavského festivalu "Chopiniana".

Spolupracoval s dirigenty jako je Konstantin Orbelyan, Peter Csaba, Hans Leenders, Garry Walker, Misha Katz, Volodymyr Sirenko, Mark Gorenstein, Mitsunobu Takaya.

Termíny