Literatura // Pro chvíli lásky... Antologie české poezie

Volný čas

Pro chvíli lásky... Antologie české poezie

Místo konání: Hlavní galerie RKI v Praze, Růžová 17, 110 00 Praha 1

Vstup volný.

Účinkují

Pro chvíli lásky... Antologie české poezie

Místo konání: Hlavní galerie RKI v Praze, Růžová 17, 110 00 Praha 1

Vstup volný.

Tímto projektem zahajuje RKI v Praze sérii programů, v jejichž rámci uvede nejzdařilejší překlady do rumunštiny z české a slovenské literatury. 

Uvedení Antologie české poezie 19. a začátku 20. století pod názvem Pro chvíli lásky, která vyšla v květnu tohoto roku v Nakladatelství Bukurešťské univerzity pod patronátem Katedry bohemistiky a za koordinace univ. prof. dr. Anky Iriny Ionescuové, se zúčastní básnířka Svatava Antošová a básník Lubor Kasal, patřící k významným jménům současné české literatury. Čeští hosté budou číst ukázky ze vlastní literární tvorby v češtině a jejich překlad do rumunštiny. 

Při příležitosti večera čtení bude zahájena i malířská výstava izraelského umělce a designéra Davida Gernsteina, jehož otec byl Rumun. Práce Davida Gernsteina jsou neobvyklé a optimistické. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s pražskou galerií „Vltavská Sága“.

Pro chvíli lásky.... Antologie české poezie (19. stol. – začátek 20. stol.)
Anca Irina IONESCU (koordinátor)
Rok vydání 2012

Antologie české poezie přináší na svých stránkách originální, národně laděnou tvorbu českých básníků a úvodní studii, v níž se čtenář seznámí s historií české literatury a kultury, mimo jiné se dočte i o potížích při prosazování české jazykové identity v německém jazykovém prostředí.

Termíny