DIVOKÁ PŘÍRODA VE FOTOGRAFIÍCH PETRA SLAVÍKA V AFI PALÁCI

Výstava

Prodejní výstava úchvatných fotografií divoké přírody je v pardubickém AFI Paláci k vidění úplně poprvé a potrvá až do 12. prosince 2012. V posledním dni výstavy se bude od 18 hodin konat v kongresovém sále AFI Paláce beseda s autorem fotografií, profesionálním fotografem Petrem Slavíkem. Vstup na besedu je volný. Výstava s názvem DIVOČINOU S BUSHMANEM probíhá ve spolupráci právě se značkou Bushman, jejíž vybrané kolekce Petr Slavík během svých fotografických expedicí testuje.  

„Fotografie Petra Slavíka ukazují opravdovou divočinu a přibližují život divokých zvířat ve svém přirozeném prostředí. Zachycují nejenom nádherné scenérie, ale také každodenní boj o přežití. Na besedě se návštěvníci AFI Paláce mohou těšit na vyprávění nejenom o neuvěřitelných zážitcích, ale také o strastech, kterým musí fotograf v divočině denně čelit při často nekonečném čekání na vhodný okamžik zmáčknutí spouště,“ uvedla Zuzana Kubíčková, marketingová manažerka AFI Paláce. 

Petr Slavík (1968)

Petr Slavík patří mezi lidi, kteří se s láskou k divočině narodili. Pravidelně publikuje v médiích, pořádá výstavy a dražby, jejichž výtěžek putuje na ochranu živočišných druhů. Je autorem publikace Divoká srdce věnované zvířatům chovaných v zajetí a spoluautorem knihy Divoká planeta. Získal řadu mezinárodních fotografických ocenění.  Přestože je Petr Slavík zaměřením fotograf divočiny, nevyhýbá se ani jiným tématům. Na jedné z jeho afrických cest vznikl humanitární projekt Dětský svět bez hranic. Úzce spolupracuje s českou značkou BUSHMAN, s níž sdílí krédo „Respect for Nature“ a jejíž vybrané kolekce testuje během svých náročných expedic. 

www.palacpardubice.cz 
www.petrslavik.eu

Termíny