Pro Váš úsměv 2012

Kurzy, vzdělání, konference
Vánoce, Vánoce přijíždějí, sejděme se přátelé…  

Dárky, které udělají radost hned třikrát, si můžou Brňané koupit na předvánoční setkání s názvem Pro Váš úsměv, který pořádá brněnská neziskovka Liga vozíčkářů. Výrobky z chráněných dílen potěší totiž obdarovaného, autora dekoračního předmětu, ale i ty, kteří si 14. a 15. prosince zajdou vychutnat předvánoční atmosféru do centra Brna, na rektorát Vysokého učení technického v Antonínské ulici. Těšit se totiž můžou i na setkání s lidmi s hendikepem okořeněné hudbou, besedami, prezentacemi výcviku asistenčních psů a dalšími aktivitami. Předvánoční atmosféra, voňavý punč, prodej vánočních stromků v květináči, anebo soutěž o nejlepší cukroví budou dovršením pohodových dnů.

dovršením pohodových dnů.

Od desíti hodin se dvorana rektorátu otevře všem, nejen studentům brněnské techniky. Liga vozíčkářů pozvala řadu organizací, které návštěvníkům předvedou své aktivity. Na stáncích chráněných dílen nebudou chybět vánoční ozdoby, šperky, dárky pro všechny věkové kategorie, netradiční design výrobků a další překvapení. Lidi s hendikepem zaujmou jistě besedy s odborníky ze sociální branže nebo vystavovatelé z řad výrobců a dovozců kompenzačních pomůcek.

Na pódiu zazní písničky v podání klientů různých sociálních zařízení, zhlédnout bude možné i krátké filmy a výstavu nejlepších fotografií 17. ročníku fotosoutěže Život nejen na kolech. Vstupné je dobrovolné, návštěvníci se můžou sami rozhodnout, kterou z organizací podpoří nákupem dárku nebo i jinak. Ve veřejné sbírce, kterou vede psí superhrdina Batdog, například můžou pomoct klientovi Ligy vozíčkářů s roztroušenou sklerózou k tomu, aby mohl získat asistenčního psa.

Doprovodný program této akce nabídne především vystoupení integračních tanečních souborů v Bezbariérovém divadla Barka, a to od 19.30 v pátek večer.

Akce pro Váš úsměv se otevře v pátek 14. prosince od 10.00 do 18.00, v sobotu 15. prosince od 10.00 do 16.00. Těšíme se na setkání!

Aneta Šedá
Program Prezentace a osvěta
šéfredaktorka časopisu Vozíčkář 
Liga vozíčkářů
Bzenecká 23, 628 00 Brno
tel.: +420 537 021 483
mobil: +420 725 022 259

Termíny