Autorské čtení Stanislava Vávry a básníka Ticho

Volný čas, Hudba

Ve středu 12. prosince proběhne v Knihovně Eduarda Petišky autorské čtení Stanislava Vávry a básníka Ticho.

Stanislav Vávra byl na počátku padesátých let členem surrealistické skupiny „Libeňští psychici“ a od roku 1953 patřil k Hrabalovu okruhu oficiálně nepublikujících literárních autorů. V letech 1953-1957 úzce spolupracoval s Vladimírem Boudníkem. Na konci 60. let připravoval k vydání básnickou sbírku Pijící květy. Ta však nakonec nemohla vyjít. Publikovat začal až po roce 1989. Své starší texty vydal v knize Snovidění, vyšly také tři jeho vzpomínkové knihy Perpetuum mobile, Zvířený prach a Mlčenlivá věž.

Od roku 1993 žije v Brandýse nad Labem.

Básník Ticho, vlastním jménem František Vaněček, pochází ze Slaného. Lze ho označit za současného představitele romantismu, píše také surrealistické a groteskní texty.

Vystřídal řadu povolání, pracoval například jako signalista na železniční stanici, jako vrchní. Dlouhou dobu strávil v cirkusu Berousek. Knižně vydal "squaterský román" Růže pro Miladu a román Obchodník s nocí, narcis a netopýr. Na začátku prosince bude křtít básnickou sbírku Malá kniha noci.

O hudební doprovod literárního večera se postará jazzové duo Pavel Kopecký (kytara) a Jitka Černohorská (příčná flétna).

Termíny