7 proti Thébám - Metal Opera

Hudba

RockOpera Praha - Víc než hudba, víc než divadlo - uvádí první českou metalovou operu: 7 proti Thébám


V České republice chybělo hudební divadlo pro milovníky pořádného nářezu. Dokud se neotevřela holešovická RockOpera Praha. Naše pojetí hudebního divadla nehledá inspiraci v tradičních scénách, nacházíme nové, originální a svěží způsoby interpretace věčně aktuálních témat. Za vznikem RockOpery Praha a všech děl stojí autorská dvojice Milan Steigerwald a Pavla Forest, známá z kultovní undergroundové kapely KING SIZE.

Děj nové metalové opery je prostřední částí antické triologoie, do které patří rockové opery Oidipus Tyranus (1. díl triologie) a Antigona (3. díl triologie). Obě opery za sebou mají již řadu úspěšných představení a tisíce diváků i příznivců.

Strhující metalový koncert a energické divadelní představení: nadčasová antická tragédie, spojení špičkových hlasů známých profesionálů i mladých talentů, úchvatná fireshow a kapela přímo na scéně.
V hlavních rolích již tradičně uvidíme Jana Toužimského z Arakainu, Kamila Střihavku, Viktora Dyka a Pavlu Forest. A možná přijde i ten, jež je z českého pěveckého světa nejváženější... ;)

Ve středu 19. prosince 2012 proběhne pouze koncertní uvedení písní z metalové opery. Premiéra plnohodnotné divadelní verze se připravuje na duben 2013.

http://www.youtube.com/watch?v=Qk9uMY152jY

Termíny