LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA

Hudba

LENKA DUSILOVÁ  & BAROMANTIKA

 

Lenka Dusilová začala s hudební kariérou už v 10 letech, kdy se představila na folkovém festivalu s básní Jiřího Wolkera, kterou sama zhudebnila. Po přestěhování rodiny z Karlových Varů do Prahy nastoupila do dětského pěveckého sboru Bambini di Praga. 

Byla frontmankou pražské rockové skupiny Sluníčko, s níž vydala stejnojmenné album.

Na pěvecké soutěži si jí všiml David Koller, který zasáhl do jejího života. Lenka začala spolupracovat s jeho skupinou Lucie. David výraznou měrou ovlivnil její hudební projev a po odchodu ze Sluníčka s ním založila skupinu Pusa. 

Rocková básnířka a zpěvačka Lenka Dusilová natočila v roce 2003 své sólové nejpravdivější album "Spatřit světlo světa". Na němž jsou rockové písničky s moderním zvukem a silným vnitřním nábojem.

Je několikanásobnou držitelkou výročních hudebních cen Anděl. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény: z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

Její nejzralejší nahrávkou je nadžánrové album Mezi světy, kde se sešly české i americké osobnosti. Absolvovala turné po USA (zahrála si i společně s ikonou moderního country Emmylou Harris). Hostovala v tradičních písních na nových nahrávkách Čechomoru.

Spolupracovala ale i s řadou jiných interpretů, mj. s Danielem Landou, skupinou Wohnout, Dušanem Vozárym na projektu Déva a dalšími.

 

Se svojí nejnovější deskou Baromantika sklízí velké úspěchy. Po jarním turné, účinkování na mnoha festivalech včetně Colours Of Ostrava, připravila nyní Lenka turné Baromantika. Tento jedinečný umělecký zážitek v podání zpěvačky roku můžete slyšet v pondělí 12. listopadu od 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné v předprodeji 1. – 10. řada 200 Kč, od 11. řady 150 Kč, na místě 1. – 10. řada 250 Kč, od 11. řady 200 Kč.

Účinkují

Lenka Dusilová s kapelou

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny