Dokument Rok konopí s následnou besedou s tvůrci

Film

Nabízíme Vám promítání dokumentu

ROK KONOPÍ.

Po projekci bude následovat diskuse

s režisérem a producentem filmu.

 

Filmový dokument Rok konopí - Year of Mari(c)huana sleduje řadu postav, které zde reprezentují různé pohledy na problematiku konopí – hledisko vědce, psychoterapeuta, přístup úředníků,vysokých politiků, policistů; jsou zde vykresleny také příběhy 4 tězce nemocných lidí.

Nechybí ani výklady adiktologů, záběry z konference o medicínském využití konopí v českém parlamentu či záběry z pochodu Million Marihuana March 2010 a podobných demonstrací týkajících se legalizace konopí a také soudní proces s Dušanem Dvořákem souzeným a odsouzeným za pěstování a distribuci drog.

Celý film je protkán otázkou osobní svobody člověka a fungovaní jednotlivce ve společnosti.

Autoři snímku se snažili mapovat danou problematiku objektivně, nikoliv tendenčně a ukázat možnosti a meze využití konopí jako léku v České republice.

 

 

 

Účinkují

Režisér dokumentu Rok konopíPETR SLABÝ se podílel jako asistent režie na filmech Vesničko má středisková (r. Jiří Menzel) či S tebou mě baví svět (r. M. Poledňáková), pracoval jako režisér a moderátor v hudebním televizním pořadu Trip a 60.

Paralelně se podílel také na televizním kulturním magazínu Artefakta, pro nějžR vytvářel portréty avantgardních umělců. Natočil pro cyklus předčasná úmrtí profil jazzového hudebníka Luďka Hulana a podílel se na scénáři o Mejlovi Hlavsovi.

Pro cyklus Zblízka pak vytvořil dokument o vznikajícím pop muzeu.

Přispívá například do časopisů UNI a HIS Voice i denního tisku, pracuje pro multikulturní magazín ČT Kosmopolis,

Společně se svým otcem pak napsal dva díly rozsáhlé encyklopedie Svět jiné hudby .

Vytváří drobné portréty nekonformních lidí pro cyklus City Folk, který se vysílá v rámci EBU po celé Evropě.

Natočil čtyřicetiminutový portrét amerického spisovatele Roberta Fulghuma.

 

Termíny