Resort Valachy chystá terénní běžecký závod pro dospělé i děti

Volný čas, Sport, Pro děti

Resort Valachy chystá na neděli 4. listopadu 2012 terénní běžecký závod „Běhej Valachy“. Sportovci všeho věku při něm mohou poměřit své síly na několika tratích, z nichž nejkratší pro děti měří 300 metrů a nejdelší pro zkušené závodníky 11 kilometrů členitým valašským terénem.

 

„Jde o nultý ročník, rádi bychom ze závodu vytvořili zcela novou tradici. Pořádáme již dvě podobné sportovní  události - v zimě lyžařský závod Razula Open Cup a v létě minitriatlon Valachyman. Samostatný běžecký závod je novinkou,“ uvedl jeden z organizátorů Michal Vala.

 

Registrace závodníků probíhá on-line na www.valachy.cz/behej-valachy nebo na místě v den závodu do 11:00. Startovné ve výši symbolických 100 Kč zahrnuje mj. občerstvení (jídlo a nápoj), vítězové budou odměněni vouchery na relaxaci od Resortu Valachy a drobnou elektronikou a dalšími dárky od partnerů. Sportovci mohou po závodu využít sprchy v hotelu Galik. Pro účastníky bude také připraven doprovodný program.

 

Dětské závody startují v 11 hodin, hlavní závod ve 12 hodin.

Tratě závodu

  • Hlavní trať 11 km – charakter terénního krosu / trail runningu. Trasa využívá především lesní cesty, pěšiny a kratší asfaltový úsek. Vede přes zajímavá místa, nádhernou podzimní přírodou s četnými výhledy do okolí. Je dostatečně náročná, své dělá hlavně převýšení cca 400 metrů.
  • Trať 4,2 km – kratší varianta hlavní trati pro juniory a méně zdatné sportovce.
  • Dětské tratě – v blízkosti hotelu Galik v délce 300, 600 a 900 metrů.

 

Hotel Galik pro závodníky i další návštěvníky připravuje na celý prodloužený víkend gurmánské Myslivecké menu. Od 1. do 4. listopadu bude v nabídce bažantí vývar, jelení hřbet na grilu, jelení kýta na smetaně, guláš z divokého kance, pečená kačena s červeným zelím a knedlíkem nebo zaječí ragú s brusinkami.

 

Sportovní i gurmánské zážitky mohou návštěvníci završit relaxací a koupáním ve Wellness Horal v 3,5 km vzdáleném hotelu Horal.

 

Termíny