14. ročník festivalu Den poezie

Volný čas

Letošní v pořadí už 14. ročník festivalu Den poezie se bude konat podobně jako v předchozích letech na památku narození Karla Hynka Máchy (*16.11.1810). Během let se festival rozrostl z jednoho na dnešních více než 14 dnů.


Každoročně nese Den poezie podtitul – tento rok je přestupný a tak téma letošního ročníku zní PŘE-STUP!


Hlavním srdcem festivalu jsou regionální aktéři z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců, kteří společně pořádají ve svém kraji zajímavé poetické akce pro veřejnost. Díky nim můžete letos navštívitřadu kulturních akcí v 58 městech, na většinu programů je vstup zdarma.


AKCE startuje: Městská knihovna Blansko, Rožmitálova 4, 67801 Blansko


Koordinátorem festivalu je Společnost poezie, která každoročně zajišťuje propagaci festivalu a komunikuje s jednotlivými aktéry. Díky její spolupráci s národními i mezinárodními kulturními instituty naši zemi každoročně navštěvuje řada známých českých i zahraničních básníků (letos z Chile, Maďarska, Makedonie, Polska, Ruska, Slovenska, Sýrie, ze Španělska a z Velké Británie).


Účinkují

Alice Prajzentová (ČR), Anžela Konstantinová (Ukrajina) , Boris Finiasovič Goldberg (Rusko), Dan Jedlička (ČR), Elena Buixaderas (Španělsko), Ewald Murrer (ČR), František Kostlán(ČR), Irina Silecká (Rusko), Jan Štolba (ČR), Jan Zbořil (ČR), Jarmila Hannah Čermáková (ČR), Jiří Dědeček (ČR), Jorge Zuniga Pavlov (Chile), Josef Straka (ČR), Katalin Juhász (Maďarsko), Ljudmila Saltyková (Rusko), Ludmila Svirskaja (Rusko), Mark Bljumental (Rusko), Martin Langer (ČR), Marwan al Soleiman (Sýrie), Miloslav Topinka (ČR), Mnoháček Zgublačenko (ČR), Naděžda Hejlová (Rusko), Natalija Volkova (Rusko), Patrik Linhart (ČR), Petr Pazdera Payne (ČR), Petr Halmay (ČR), Radek Fridrich (ČR), Ştefan MANASIA (Rumunsko), Tomáš Čada (ČR), Tomáš Míka (ČR), Vít Janota (ČR) 

a desítky dalších básníků

Další dokumenty k akci

  
Termíny