Jitka Válová a Olbram Zoubek přijedou na zámek Kozel

Výstava

Vernisáž jejich výstav dne 10.7.2010 bude spojena s besedou.

Jitka Válová a Olbram Zoubek přijedou na zámek Kozel

Vernisáž pro veřejnost bude spojena s besedou.

Mimořádná nadregionální kulturní událost, která se nemusí opakovat!

Zámek Kozel se pilně chystá na mimořádnou událost: Výtvarnice Jitka Válová a sochař Olbram Zoubek osobně přijedou na vernisáž svých kozelských výstav  tuto sobotu 10.7.2010 od 15:00 do 17:00.

„Účast obou osobností máme potvrzenu,“ uvádí správce zámku Kozel pan Karel Bobek a dodává: „S ohledem na význam obou osobností je to pro nás mimořádně významná událost, jakou jsme zde na zámku dosud nezažili!“ Jitka Válová a Olbram Zoubek jsou přátelé, a tak se rozhodli pro společnou vernisáž.  „Tato vernisáž bude přístupná veřejnosti a nejen to,“ vysvětluje kastelán zámku Karel Bobek, „všichni, kdo na vernisáž přijdou, budou mít možnost s oběma autory pobesedovat. Nepůjde o statickou akci s projevy, ale skutečně živou besedu s oběma významnými výtvarníky!“ Předpokládaných veder se kulturymilovní návštěvníci vernisáže bát nemusejí. „V jízdárně bude příjemný chládek,“ slibuje kastelán. S ohledem celou řadu okolností jde o skutečně mimořádnou a výjimečnou událost na celorepublikové úrovni a možná jde i o jednu z posledních příležitostí pro veřejnost mít s oběma autory živý kontakt během podobné besedy mimo centrum, jako je například Praha.

Jitka Válová, která před šedesáti lety absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, získala 30. června 2010  na této škole čestný doktorát.

Vernisáž uvede (a bude zároveň moderovat i besedu) ředitel Galerie města Plzně Mgr. Václav Malina. Obě výstavy pak budou ke shlédnutí na zámku Kozel až do 31.10.2010.

Výstavu 43 soch Olbrama Zoubka lze shlédnout na nádvoří zámku Kozel, výstava 50 grafik Jitky Válové je nainstalována v jízdárně zámku Kozel.

Pozvánka

  •  PDF

Více informací o umělcích

  • Jitka Válová: zde
  • Olbram Zoubek: zde

S použitím informací správy zámku Kozel a Wikipedie připravil David Růžička, pracovník PR, NPÚ ÚOP v Plzni, mobil: 777 25 25 86

 

::  více o památce

Termíny