12. Hudební Nášup - Holovousy u Hořic

Divadlo, Hudba

12. hudební nášup

10.11.2012 od 17:00

Hostinec U Krejčů, Holovousy u Hořic

 

Hořický hudební nášup je putovní vícežánrový koncertový večer, pořádaný od r. 2007 za zvyšování pozitivních vibrací, setkávání lidí, sdílení radosti a zvyšování kvality života. Hudební nášup navštívil kromě sálu Bystřice také Kafe!Kafka, Dachovy, Doubravu. 12. Nášup v sobotu 10.11. bude již podruhé v Holovousech u Hořic, v sále hostince U Krejčů. Místo je osídleno již od neolitu, nejstarší písemný kořen hospody dosahuje do 16.stol. Je zde parkoviště, pískoviště pro děti, zahrádka, na čepu Svijany 11°, nealko, medovina, studená i teplá jídla (snad i bezmasá). Jako vždy nekuřácký taneční sál, zde částečně oddělený od výčepu. Nynější Nášup, konaný v čase syrového podzimu a nastupujícího času vlády smrti, vzdává tím poctu všem duším které kdy prošly naší Zemí.

 

Tvoření otevře v 16:00 Feel In The Mood Radio. Tento d.i.y. selektér výběrových hudebních špeků a lahůdek nás bude provázet celým večerem mezi kapelami. V 17:00 pak začínají živá vystoupení. 

Na úvod bude překvapení divadelně-hudebně-performančního charakteru od Nové (někdy Růžové) Bestie Apokalypsy. Uvidíte neviditelné, uslyšíte neslyšitelné. Skupina Nová Bestie Apokalypsy se léta pohybuje na hraně žánrů, posouvajíc ji svojí činností stále vpřed.

Jako první kapela zahrají LOS HONGOS. Velice umně a s jiskrou pozitivního vyzařování do okolí kombinují dohromady více žánrů přes reggae, rock’n‘ roll, latino nebo novější world music. Kapela se sešla ve Svitavách, ale zpěvačka Clara Castro pochází z Kuby. Hrají pouze vlastní písně a v Holovousech vystoupí s hosty na sopran saxofon, perkuse a další kubánskou zpěvačkou.

Po nich bude hořickým debutem pokračovat dechový bigband SATURDAY MORNING BAND z Hronova. 11-ti členné těleso hraje především americký, ale i český swing a jazz s trochou improvizace, líznutý bebopem. Kapela rozpoutá nefalšovanou atmosféru swingových tanečních večírků. Jejich repertoár z let 20tých až 50tých tvoří převážně písně převzaté, inspirované úpravami Michala Bublého a Sammyho Nestica.

Jako třetí se představí další „orchestr“, 12-ti členná kapela ON – LINE SESSION z Hradce Králové. Ansámbl převážně mladých lidí, vedený kapelníkem Janem Doležalem (trubka), od r. 2008  velmi talentovaně létá na vlnách funky, jazzu a latina. Většina hráčů prošla ZUŠ Habrmanova HK a jako předkapelu si je několikrát vzal známý jazzman Laczo Deczi. V jejich hudbě se neminete s tvorbou více skladatelů a s originálními sóly jednotlivých hráčů.

Večer zakončí zástupci hořické kulturní scény – RAGGAULTRAS CREW. Skupina DJs a selektorů se „základnou“ v Hořicích patří již mezi ostřílené členy české reggae dj scény,  rovněž pořádají hudební akce an různých místech. Na této akci hrají poprvé a zároveň se stávají historicky prvními djs vystoupivšími na Nášupu. Přijedou djs Houští, Bradič a Jayah. Tito ultras pozitivních vibrací si připravili set hitovek na prošlapání střevíců ve stylech reggae, ragga / jungle, dub, dubstep či dancehall.

Muzika bude pokračovat dokud bude chuť tančit či poslouchat, nejpozději však do 02:00.

 

Vstupné 130 Kč na místě a 110 Kč v předprodeji. Možnosti předprodeje: Velkoobchod Čajem Expect Hořice, Husova ul. Po-pá 8-16 Hod. nebo na e-mailu nasup@email.cz .

 

Stránky Nášupu: http://hudebninasup.wz.cz
Odkazy na kapely k poslechu: http://www.bandzone.cz/logshongos  , http://www.bandzone.cz/saturdaymorningband , http://www.bandzone.cz/onlinesession , http://www.myspace.com/raggaultras

Dobrovolnicky pořádá neformální hnutí duší žijících na Hořicku.

Termíny