Cool Echos

Hudba

Cool Echos – jako ozvěny letošního mezinárodního festivalu jednoho umělce a jeho můz Cool v Plotě přijedou Cars and Trains a Bigg Spider´s Back. Tyto dva sólové projekty ze Spojených Států jsme pozvali do kavárny U Vavřiny a do Pí local clubu.

Cool Echos proběhnou 5.10.2012, od 20:00 vystoupí BSB v kavárně U Vavřiny a od 21:30 v Pí local clubu CaT. Na závěr večera se představí Dj ské trio Victor, K loony a Spud.

Vstupné : pro pořadatele festivalu a účinkující – zdarma, pro ostatní - dobrovolné

 

 

CARS AND TRAINS (USA, Fake Four)
BIG SPIDERS BACK (USA, Circle Into Square)
Svojí muziku šíří do světa z obýváku, na turné jezdí vlakem, je součástí zajímavýho labelu / kolektivu Fake Four a letos nahrál vynikající desku „We Are All Fire“. Tom Filepp si říká Cars And Trains a po roce se vrací do Česka na několik koncertů. Loni ho moc lidí nevidělo, ale těch pár, co nezaváhalo, asi může potvrdit, že to stojí za to. Cars And Trains a jeho stájovej kolega Big Spider´s Back budou hrát v Praze v Klubu 007 v pátek 28. září 2012 a 5.10.2012 v píseckých klubech – U Vavřiny a v Pí local clubu

Folkový melodie, glitch podmazy, nenápadný beaty, lo-fi syrovost. To je v kostce zvuk Cars And Trains. Přestože většina jeho kolegů z Fake Four (Astronautalis, Ceschi, Bleubird, Sole, Busdriver) se prosazuje na poli „alternativního hip hopu“ – nebo jak tomu chcete říkat – Fileppovy desky jsou o něco intimnější a písničkovější. Čerpají inspiraci z Why? stejně jako ze Sebadoh a třeba právě aktuální „We Are All Fire“ překvapuje naprosto originálním výrazem a magickou atmosférou. „Když jsem byl mladej, byl jsem ve spoustě metalovejch a HC kapel. Měl jsem dlouhý vlasy a nosil černý trika, všechny tyhle věci,“ popisuje Filepp svojí hudební anabázi. „Pořád taky miluju dynamiku kapel a rozhodně si nemyslím, že by neměly co říct. Ale když jsem začínal s Cars And Trains, chtěl jsem bejt naprosto soběstačnej. Dostalo se to do úplně maniakální úrovně, kdy jsem se snažil každej rok naučit hrát na jeden nástroj – ale už jsem se uklidnil, hahaha…“ A proč vlastně název Cars And Trains? „Vždycky mě fascinovala americká kultura cestování a věcí a mýtů s tím spojenejch. Je tu zajímavej nesoulad mezi tím, jak si to Američani idealizujou a jak to ve skutečnosti funguje,“ vysvětluje Tom. Cars And Trains můžete vidět ve společnosti dalšího one-man projektu Big Spider´s Back, jehož domovem je Circle Into Square, sesterskej label Fake Four.

Cars And Trains: http://www.carsandtrains.net/
„Nations“ z alba „We Are All Fire“: http://soundcloud.com/carsandtrains/08-nations
Big Spiper´s Back: http://bigspidersback.com/
Silver Rocket: www.silver-rocket.org
AmiGoHome: www.amigohome.cz

 

Termíny