BELLADONNA (rock noir, Itálie) + BOA (rock crossover, Praha) + Le Bain de Maid (post hardcore rock, Cheb)

Hudba

BELLADONNA (rock noir, Itálie) 
Belladonna je italská kapela se třemi ženami v sestavě, je považována za tvůrce hudebního stylu zvaného "rock noir". Název souvisí s černým filmem (film noir), kterým se kapela inspiruje jak po stránce hudební, tak vizuální. Belladonna byla v roce 2008 jako vůbec první neupsaná kapela na světě oceněna dvěma nominacemi na Grammy (nominovány byly písně "Black Swan" a "Foreverland"). „Vytvořili mystický, romantický a erotický svět“, píše magazín Rolling Stone. 

web: http://http://www.belladonna.tv/

video: http://www.youtube.com/BelladonnaTV 

***
BOA (rock crossover)
Pražská kapela Boa funguje na české rockové scéně již nějakou dobu a je známá tím, že zde většinou zpívala žena. Jako spousta kapel prošla několika personálními změnami. V současné době je složení okořeněné muzikanty z kapely Illuminatica Jany Uriel Kratochvílové, jsou jimi kytarista a zakladatel Boa zvaný Kashtanek a dále Ondra Petr, který hraje na baskytaru.Bubeníka Atleta(Jiří Hladík) můžou někteří posluchači znát i z kapel Stillknox, či La Grupa. Na postu zpěvačky dominuje Hanka Vaníková známá především v Plzeňském kraji, kde s bývalou kapelou Linda Carter válcovala konkurenci svým výrazným projevem typu polské zpěvačky Agniezsky Chylińské, ke které neskrývá svůj obdiv.Právě díky Hance Vaníkové dostala kapela Boa označení „nejtvrdší Boa" a odlehčovat se jim prý rozhodně nechce. Tato zpěvačka je zatím zřejmě nejkreativnější ženou pražské formace, neboť se podílí na skládání hudby, píše texty a občas zpestří koncerty hrou na elektrickou kytaru.

Rozhodně je tuto kapelu důležité vidět, protože energie, která z nich číší na cd prostě nelze dát.

Na turné s Belladonnou pokřtí BOA své vůbec první oficiální CD, které shrnuje celou historii kapely od začátku až po současnost.

http://bandzone.cz/boa

***

LE BAIN DE MAID (post hardcore rock)
Post-hardcorová kapela z Chebu, jejichž hudba se vyznačuje vytříbenou melodickou linkou ponuré kytary, která ve velkých plochách sama o sobě vytváří uhrančivé nálady a je vlastně hlavním nástrojem kapely. Všechny ostatní včetně zpěvu jen dotváří onu pečlivě vystavěnou atmosféru, která se dá nejlépe vystihnout jako obraz duše, jež pochopila bezútěšnost a marnost veškerého vzdoru, který byl vlastní klasickému hardcore.

http://bandzone.cz/lebaindemaid
Účinkují

BELLADONNA (rock noir, Itálie)

BOA (rock crossover, Praha)

Le Bain de Maid (post hardcore rock, Cheb)

Termíny