2. Kunratické vinobraní

Výstava, Film, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

Již druhý ročník vinařské akce se koná 27.-29. září v Kunratické Tvrzi v Praze 4. Třídenní akce nabídne první burčák, ale i košt více jak 150 druhů vín.

Tradiční vinařská slavnost a oslava prvního burčáku začíná ve čtvrtek 27.9. od 16 hod a trvá až do sobotní půlnoci.

Na druhém ročníku vinobraní budou návštěvníci mít k dispozici více než 150 druhů vín. Vína moravská i exotická - z Francie, Itálie, Kalifornie, Portugalska, JAR, či Makedonie.

Čerstvý burčák samozřejmě nebude chybět, bude se čepovat i z pravého "burčákomatu", odkud je nejčerstvější. K vínu nesmí chybět bohaté občerstvení jako speciality na grilu, spousty druhů sýrů a salámů.

Program ve čtvrtek odstartuje tradiční cimbálová muzika. Moderuje Ondřej Vodný a večer zakončí fireshow.

Pátek dopoledne bude patřit dětem. Od 10 hodin budou připraveny dětské soutěže a činoherní vystoupení. Odpoledne se bude povídat o víně s moravským vinařem, který vysvětlí, jak se víno vyrábí - od začátku až po konečnou fázi - degustaci.

Dozvíte se, jak se správně degustuje a jaké jsou základní rozdíly v druzích vín. Nově načerpané znalosti si budete moct vyzkoušet v degustační soutěži, která hned po povídání odstartuje.

Účastníci soutěže musí poslepu uhádnout vybrané vzorky vína a nejlepší si odnese láhve vína, burčák a věcné ceny. Odpoledne vystoupí opět cimbálová kapela a večer bude ohnivá show.

Tombola nebude chybět. Hlavní cenou je jízda ve ferrari. Pokud bude dobré počasí, bude promítat i letní kino - film na přání.

Sobota odstartujte také v 10 hodin programem pro ratolesti. Soutěže budou organizovány lidmi, kteří to s dětmi umí, rodiče je mohou odložit a čerpat atmosféru vinobraní sami. Na zakončení celé akce vypukne Disco 80.-90. let, která bude trvat až do pozdních hodin.

Po celou dobu akce bude k dispozici aquazorbing. Je to uzavřená koule, ve které se pohybujete na vodní ploše. Je to velice vtipné, ale i namáhavé se v kouli pohybovat. Dále pro děti bude dětský koutek a poníci.

Přijďte na již druhý ročník Kunratického vinobraní do Kunratické Tvrze - Golčova 1, Praha 4. Celé rodiny jsou vítány! Více informací na Facebooku.


Účinkují

Cimbálová muzika Alexander Vrábela, činohra

Kontakty

www.moris.cz

Termíny