FOND OHROŽENÝCH DĚTÍ PODPOŘÍ SVÝM VYSTOUPENÍM HOUSLISTA ONDŘEJ LÉBR, KLAVÍRISTA MIROSLAV SEKERA A TANEČNICE RADKA PAVLOVČINOVÁ

Hudba

1. ročník turnaje osobností HARFA KROKET, který se uskuteční tento víkend v Galerii Harfa, nabídne v sobotu 1. září od 21 hodin také večerní vystoupení pro účastníky a partnery této charitativní akce, jejíž výtěžek bude věnován Fondu ohrožených dětí. Večerní program se uskuteční v restauraci Aroma Culinary a vystoupí na něm významní koncertní umělci – houslista Ondřej Lébr, klavírista Miroslav Sekera - a tanečnice a herečka Radka Pavlovčinová.

Ondřej Lébr je absolventem pražské konzervatoře a Hudební fakulty AMU. Vystupuje v tuzemsku i v zahraničí, jako sólista spolupracovat s českými komorními a symfonickými orchestry a významnými koncertními umělci, účinkoval také v komorním cyklu České filharmonie. Ondřej Lébr hraje na vzácný nástroj z dílny italského mistra Giacomo Saltenariho z roku 1880.

Miroslav Sekera patří k výrazným osobnostem mladé klavírní generace. Hře na klavír se věnuje od tří let. Díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role malého Mozarta v oskarovém filmu “Amadeus” režiséra Miloše Formana. Absolvoval pražskou konzervatoř a Hudební fakultu AMU. Nahrál řadu CD, včetně svého sólového, pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Koncertuje v České republice i v zahraničí.

Herečka a tanečnice Radka Pavlovčinová pochází ze Slovenska. Vystudovala gymnázum a VOŠ Jaroslava Ježka, žánr muzikál. Již od dětství inklinovala k herectví, kterému se naplno věnuje až v České republice. Nejdříve hrála například ve filmu Rafťáci nebo v seriálu Ulice. První velkou hereckou roli dostala v seriálu z tanečního prostředí První krok, hraje také v populárním seriálu Cesty domů. Kombinaci tance a herectví využívá v muzikálu Robin Hood, kde hraje roli čarodějnice.

www.galerieharfa.cz

Termíny