OSOBNOSTI ČESKÉHO SHOWBYZNYSU A SPORTU SE UTKAJÍ V KROKETU

Volný čas, Pro děti

Herec Jan Šťastný, herečka a fotografka Andrea Kerestešová a moderátorka a Miss ČR 2004 Jana Doleželová – to jsou jedni z mnoha protagonistů 1. ročníku turnaje osobností HARFA KROKET. V přestávkách kroketového zápolení budou mít osobnosti z řad herců, zpěváků, tanečníků a sportovců za úkol nakreslit každý za sebe jeden obrázek s motivem “naděje”, který bude vystaven v Galerii Harfa a následně vydražen. Výtěžek z dražby obrázků osobností bude věnován Fondu ohrožených dětí, který je provozovatelem Klokánků – zařízení, ve kterých žijí na přechodnou dobu děti, jež nemohou být ve své vlastní rodině. Organizátoři věří, že vydražená částka bude co nejvyšší, aby pomohla dětem, které o šťastném dětství doposud mohly jen snít. 

Zahájení kroketového turnaje proběhne v sobotu v pravé poledne a pokračovat bude v neděli od 9 hodin, kdy bude v 16.30 hodin turnaj ukončen vyhlášením nejlepších týmů. Utkají se tři smíšené týmy osobností a každý tým bude mít svého patrona – herce Jana Šťastného, herečku Andreu Kerestešovou a moderátorku a Miss ČR 2004 Janu Doleželovou.

„Na sobotu je pro širokou veřejnost připraven doprovodný program této akce pro děti i dospělé. Od 12 hodin to bude tvůrčí dílnička, na které si zájemci mohou vyrobit svůj vlastní sešit, dále trampolíny, autodráha a skákací hrad. V 16 hodin začne veselá pohádka na motivy Jana Wericha Lakomá Barka, kterou zahraje divadelní soubor Ty-já-tr/co?, říká Silvie Soukalová z Galerie Harfa. Krátce po 17. hodině se budou osobnosti, které se zúčastnily turnaje nebo jenom nakreslily obrázek, podepisovat na autogramiádě a v 18.30 hodin začne koncert herečky a zpěvačky Bereniky Kohoutové a zpěváka Ondřeje Rumla.

Co je kroket?

Kroket u nás není zatím příliš známý, i když tuto hru, kterou zvládne opravdu každý, prokazatelně hráli v Anglii již v devatenáctém století. Princip hry je jednoduchý – holí podobné dřevěné palici se údery posouvají koule skrz branky k cílovému kolíku.

www.galerieharfa.cz

Termíny