tradiční Den lesní techniky

Volný čas, Pro děti

V loňském roce se v hradeckých městských lesích konal první ročník akce Den lesní techniky, ročník druhý je připravován na sobotu 22. září. Program určený široké veřejnosti se opět uskuteční u Mazurovy chalupy (od 10 do 16 hod.). 


Den lesní techniky považujeme za znovuobnovenou tradici. V devadesátých letech se totiž v lesích dělaly ukázky strojů pro veřejnost, my však akci obohacujeme zajímavým programem, který bude také letos atraktivní jak pro dospělé, tak i pro děti,“ řekl Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

 

V rámci programu budou moci návštěvníci akce vidět při práci harvestory, což jsou speciální stroje těžící dřevo. „Návštěvníci uvidí stroj při práci, takže budou mít představu o tom, co to harvestor je a co umí. Městské lesy však připravují i další program. Chybět by neměl umělecký kovář s ukázkami jeho prací, své dovednosti předvede i řezbář. Zejména dětem, ale i dospělým, se určitě budou líbit dravci,“ uvedl náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

 

Vedení Městských lesů Hradec Králové slibuje, že akce bude i gastronomickým zážitkem. „Osobně budeme vařit myslivecké guláše. My, lesníci, to umíme výborně – tedy alespoň věřím, že to návštěvníci akce ocení. Rádi bychom na Dni lesní techniky vařili například dančí guláš, možná i kančí. Budeme kupovat nový gril, je tedy možné, že návštěvníci budou moci ochutnat také grilovaného divočáka. Konkrétní nabídku jídel teprve připravujeme, ale jsem přesvědčen, že skutečně půjde o velký gastronomický zážitek,“ tvrdí Milan Zerzán.


Termíny