Gwenc´hlan Broudic - Abstraktní architektura a jiné příběhy

Výstava

 

Galerie 4 Vás zve na výstavu fotografií představitele současné bretonské fotografie Gwenc´hlana Broudica.

 

Autor představuje své fotografie z cyklů „Abstraktní architektura“ a „Jiné příběhy“ vzniklých v posledních letech. V cyklu „Abstraktní architektura“ soustředí pohled na objevení detailů a geometrických tvarů ve městech. Hledání nečekaných obrazů a snaha uvidět nepovšimnutou část městské krajiny je pro něj určitým druhem básnické hry.

V cyklu „Jiné příběhy“ si pohrává se tématy, jako jsou „Světlo a noc“, „Nastavení scény“ nebo se „Zmizelým městem“.

V prvním tématu považuje noc za nejlepší způsob, jak zachytit světlo. Tma odhaluje podivný svět světla a krajinu ukazuje surrealisticky.

Jeho dalším tématem jsou portréty a aranžované fotografie, které jsou inspirovány dějinami umění. Některé z těchto inscenovaných fotografií se velmi podobají známým originálům z historie umění, at´již obrazům či náboženským výjevům. Součástí této série fotografií je i otázka marnosti a smrti.

Téma „Zmizelé město“ je o destrukci architektury, o skrytých opomíjených a zanedbaných částech města v protikladu k částem zářivým, čistým a uspořádaným. Prázdné a zchátralé prostory jsou neexistujícími místy ve městě, které ale ukrývají poklad. Je v nich vyrovnanost a klid v kontrastu s dojmem násilí i opuštěnosti.

Účinkují


Gwenc´hlan Broudic

Kontakty

www.galerie4.cz

Termíny