S Klasou na farmě

Pro děti

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi

Farma Koňákov rodiny Kotajných

 

Pojďte si hrát na ekologickou farmu v Podbeskydí. Hrajte si, poznávejte, ochutnávejte a nakupujte u svého farmáře. Ochutnejte bio angus polévku, steaky a guláš a angus masa, sele na rožni, jelítka se zelím, farmářskou klobásku ze tří druhů masa, nadívané krůty. Domů si nakupte zdravé angus maso.

 

Tvořivé radovánky.

Děti si zasadí kytičku do květináčku, který pomalují dle vlastní fantazie, odekorují si proutěný košíček mamince na stůl, naplní babičce či dědečkovi pytlíček vonnými poutpurami a vyrobí si decoupage na podtácek s letním motivem.

 

Farmářská stezka

Hádanky a kvízy ze života farmáře. Poznáte z vůně naše bylinky? Hmatem plody z našich lesů a polí a znáte naše národní bohatství? Na 8 stanovištích vyzkoušíme všechny vaše smysly a znalosti. Hrají dospělí i děti, které čeká odměna.

 

Archeologická vesnička

 Vyzkoušíte si život prvních zemědělců v Čechách a na Moravě. Umíte splácat hliněnou nádobu? Dokážete skolit kance či z obilí vytvořit vlastní placku a opéct ji? 

 

Hrátkobraní

Na velké relaxační ploše si pohrajete s nejkrásnějšími hračkami od Wesca, Playmobilu a Lega. U víly, která dětem vypráví pohádky, si vylovíte zlatý poklad z mušlí. S kovbojem si vyrýžujete zlato. V ježibabím doupěti všechny děti najdou drahokamy.

 

Tance

Shlédnete ukázku ze slavností Powwow – tance severoamerických indiánů. Zatančíte si s místními folklórními soubory.

 

Poznání

Seznámíte se s plemeny zvířat a s ekologických chodem rodinné farmy. Čeká vás i přehlídka zemědělských strojů a výstup na rozhlednu. Užijte si s rodinou báječný den v přírodě s tradicemi venkova.

 

Zve:

Klasa www.eklasa.cz

Asociace soukromého zemědělství ČR www.asz.cz

Park Tři věže www.parktriveze.cz

Farma Koňákov www.farmakonakov.cz 

Termíny