Výstava fotografií, speciální prohlídky pro děti a výtvarná dílna na zámku Mníšku

Výstava, Volný čas, Pro děti

Zámek Mníšek pod Brdy zve na putovní výstavu Poznej světové dědictví UNESCO na českých hradech a zámcích. Jde o 10. ročník výstavy fotografií věnovaný 40. výročí vzniku Úmluvy o ochraně světového dědictví. Výstava bude v Mníšku pod Brdy otevřena 1. července a potrvá do 1. září. Nechte se pozvat do nejkrásnějších míst světa.

 

„Na zámku Mníšku je mnoho programů připraveno pro děti a mládež, což je jedna z našich nejdůležitějších cílových skupin, které se snaží výstava oslovit,“ říká organizátorka výstavy Milena Blažková a dodává: „Na Mníšku představíme historické památky a unikátní přírodní celky Slovenska a Švýcarska. Kromě fotografií  jsou na výstavě i texty o památkách vystavovaných zemí.“

 

 Součástí zahajovacího programu 1. července je od 10.30 hodin výtvarný ateliér, ve kterém si děti budou vyrábět různé výrobky s motivy památek ze Seznamu světového dědictví. Namalují hrneček nebo si vyzdobí pohled s památkou, která se jim nejvíce líbí. Vyzdobit si mohou taky kouzelný klíč nebo vymalovat odlitek zámku Mníšku.

 

Děti a rodiče budou mít možnost navštívit prohlídku Loutkovou, na které je bude provázet pohádková postava čerta nebo 70 panenek v historických kostýmech, které představují módu od Egypta až po 20. století.

 

Na Loutkové prohlídce pozve čertík návštěvníky do ložnic a koupelen posledních zámeckých pánů, ukáže hračky v dětském pokojíčku a představí další pohádkové postavy ze zámku i podzámčí. Prohlídky se konají v 10:30, 11:30, 12:30, 13:40, 14:30 a 15:30h. Rezervace na tel. 318 590 261.

Termíny