Víkend věnovaný růžím v botanické zahradě Chotobuz, Průhonice

Volný čas

 

Letošní rok byl pro milovníky růží katastrofou. Skoro tři týdny trvající holomrazy způsobily, že mnohé méně odolné odrůdy vymrzly. A postiženo bylo i naše rozárium. Přesto se v sobotu a neděli23. a24. června bude konat tradiční víkend věnovaný růžím v Botanické zahradě Chotobuz. Připraveny jsou pro vás komentované prohlídky, která začínají v sobotu i v neděli ve 13.00 u vstupu do botanické zahrady.

http://maps.google.cz/maps?hl=cs&q=Chotobuz&ie=UTF8&ll=49.993436,14.563515&spn=0.008732,0.02738&t=h&z=16&brcurrent=5,0,0

 

 

Budete moci obdivovat především historické keřovité růže, stolísty, mechovky i růže popínavé. A seznámíte se i s dalšími rostlinami, které v tuto dobu na zahradě kvetou, především s lekníny, denivkami a pozdními kosatci.

 

Více informací o botanické zahradě a jejich sbírkách zde:

 

http://www.ibot.cas.cz/index.php?p=sbirky_botanicke_zahrady_chotobuz&site=default

 

Na nádvoří Průhonického zámku si budete moci prohlédnout výstavu O čem je současná botanika. Panelová výstava Vás seznámí s  vybranými problémy současné botaniky. Získáte informace o využití GIS v botanice a o tom, co všechno zkoumá palynologie. Zjistíte, jak vzniká  rekonstrukce historie krajiny. Seznámíte se s devítisvazkovou encyklopedií druhů rostlin našeho území -  Květenou České republiky. Významným problémem současnosti jsou invaze nepůvodních druhů a jejich vliv na ekosystémy. Také se seznámíte se soužitím  hub a rostlin – mykorhizou. Určitě vás bude zajímat použití elektronové mikroskopie při studiu rostlin a hub i informace ze života masožravých rostlin. Též nahlédnete do tajemství rostlinného genomu a křížení rostlin v přírodě.

Na organizaci výstavy se podílí Botanický ústav AV ČR, Přírodovědná společnost, Unie botanických zahrad ČR a Botanická zahrada HLMP.

Termíny