SOBOTNÍ VERNISÁŽ V AFI PALÁCI UVEDE VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ PAVLY HODKOVÉ S NÁZVEM „RAKOVINA – VĚC VEŘEJNÁ“

Výstava

Sobota 23. června v AFI Paláci bude plná zajímavého programu. V 15 hodin se zde uskuteční vernisáž putovní výstavy fotografií „Rakovina – věc veřejná“. Autorkou fotografií je Pavla Hodková, která bude na vernisáži výstavy osobně přítomna, stejně jako její životní partner, originální fotograf Jan Saudek. Fotografce stály modelem známé i méně známé osobnosti, které spojuje právě rakovina. V 16:30 se divákům v rámci festivalu Zrcadlo umění představí pochodový orchestr DES z holandského Doetinchemu, taneční skupina Bertha Huls i její český „protějšek“ Los Barbados Crew.

Výstava „Rakovina – věc veřejná“ už byla od druhé poloviny března k vidění například v Praze, Brně nebo Olomouci. Na fotografiích jsou zachyceny osobnosti, které buď samy bojovaly s touto nemocí anebo rakovina postihla jejich blízké - například modelka Vlaďka Erbová, fotograf Jan Saudek, ředitelka loutkového divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová, zpěvačky Tereza Černochová, Marta Jandová, Tereza Kerndlová, a Anna K, herci Kristýna Frejová a Ladislav Frej, sportovní instruktoři Olga Šípková a Václav Krejčík, moderátor Honza Musil, zpěvák Láďa Kerndl, spisovatelka Bára Nesvadbová a řada dalších. K výstavě byla vydána také exkluzivní publikace se všemi fotografiemi a příběhy těch, kteří se o nemoci nebojí mluvit. Výtěžek z prodeje této publikace bude použit na nový projekt v Laboratoři experimentální medicíny v Olomouci. Toto výzkumné centrum hledá geny, které by pomohly identifikovat, jak léčit konkrétního pacienta.

„Na vernisáži, kterou provede moderátor Honza Musil, přivítáme i samotnou autorku těchto podmanivých fotografií Pavlu Hodkovou a legendu české fotografie, Jana Saudka. Věříme, že jejich přítomnost vnese do příběhu jednotlivých fotografií další, velmi osobní rozměr,“ uvedla k výstavě Zuzana Kubíčková, marketingová manažerka AFI Paláce. Hudební doprovod zajistí slovenský zpěvák Norbert Peticzky, známý ze soutěže Česko Slovenské SuperStar.

Další sobotní akcí v AFI Paláci je festival Zrcadlo umění, který slaví letos 12 let své existence. Od 19. do 22. června budou ulice Pardubic patřit amatérskému umění. Tato nesoutěžní přehlídka jednotlivců i souborů je příležitostí k vystoupení a prezentaci práce dětí, dospělých i seniorů, pro které je umění koníčkem i láskou. Zrcadlo umění svým bohatým programem dílen, přehlídek, vystoupení i soutěží ukazuje cestu všem, kteří své směřování k umění teprve hledají.

www.palacpardubice.cz
www.poslipribeh.cz
www.vecverejna.cz

Termíny