Město Špindlerův Mlýn otevře vycházkové trasy Mlynářovy okruhy

Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti, Turistika

Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu při MěÚ ve Špindlerově Mlýně připravil pro širokou veřejnost tři nové pěší vycházkové okruhy. Podle sdělení vedoucí oboru Mgr. Sylvie Dlouhé jsou nenáročné, vhodné pro rodiny s malými dětmi, sjízdné s "terénním" kočárkem. Jsou určené i pro seniory, kteří chtějí poklidnou procházkou projít zajímavými lokalitami, či pro návštěvníky, kteří chtějí lépe poznat Špindlerův Mlýn. Začátek všech okruhů je v městském parku naproti hotelu Savoy, kde bude instalována velkoplošná mapa s vyznačenými trasami a symbol okruhů - velká dřevořezba Mlynáře s trakařem.


Oficiální slavnost je připravena na 7. července 2012


Město Špindlerův Mlýn vás srdečně zve na společenskou akci s názvem "Mlynářovy toulky". Je organizována u příležitosti otevření všech tří pěších okruhů. Uskuteční se v sobotu 7. července 2012. K této příležitosti bude pro obyvatele inávštěvníky Špindlerova Mlýna a Mlynářových okruhů připravena řada doprovodných akcí, nebude chybět hudba a bohatý program pro děti i dospělé. Jedna trasa je připravena specielně pro nejmenší. Potkají se zde nejen se Špindlerovským mlynářem, ale i s „Princeznou ze mlejna“, vodníkem či čertem, kteří si vymyslely různé úkoly….na závěr nebude chybět pro každého odměna. Dospělí se budou moci po celý den vydat na vycházkové okruhy s průvodcem, který je výkladem seznámí se zajímavostmi.


Místo s tradicí a atmosférou


Špindlerův Mlýn je nejnavštěvovanějším a nejvyhledávanějším cílem návštěvníků Krkonoš. Mimořádné klimatické podmínky a příhodná poloha celoročně uspokojí i náročné klienty toužící po sportovním vyžití, turistice či cykloturistice. Konvenuje i těm, kteří chtějí odpočívat a relaxovat. Špindlerův Mlýn je oblíbenou destinací i pro rodinnou dovolenou. Z toho důvodu vznikly přímo v centru a jeho blízkém okolí Mlynářovy okruhy. Jedná se o tři nenáročné trasy v délce od 1 km do 3,1 km. Jsou vybaveny místy k odpočinku i k občerstvení.


Mlynářova naučná stezka: je nejkratším z okruhů měří 1,1 km. Na trase se můžete seznámit se „Slunečními (čedičovými) kameny“, které dle legendy vyzařují pozitivní energii.


Mlynářovo kolečko: trasa o délce 2,8 km je zaměřená na seznámení se samotným městečkem a místními zajímavostmi. Je možné shlédnout historicky zajímavé budovy jako je Špindlerovská hospoda (dříve mlýn), Villa Czernin, kostel sv. Petra či panoramatický výhled z Biskupské vyhlídky.


Mlynářův výšlap: trasa s možnostmi sportovního vyžití má délku 3,1 km. Je vedená kolem Adrenalinového parku s obří houpačkou i dětským hřištěm, který uvítají nejen děti ale i rodiče. Dále kolem letní bobové dráhy a monkey parku, které stojí za to také vyzkoušet.

Termíny