Prohlídky pro děti: Tři věže s klíčnicí pana barona a večerní promítání pro dospělé na zámku Mníšku

Film, Divadlo, Volný čas, Pro děti

 

     V sobotu  23. června bude na dětských prohlídkách na Mníšku pod Brdy provádět klíčnice pana barona. Má na starosti všechny klíče z celého zámku a protože těch je opravdu hodně, také se jí někdy stane, že nějaký zapomene nebo hledá. Pak pobíhá po  celém zámku a je celá nešťastná. Ostatní sloužící z toho mají legraci a občas jí nějaký klíč schovají. Bude určitě dobrodružství s klíčnicí jít na prohlídku, jestli třeba někde nezůstanete zamčení. Zavede vás do jídelen a salonů a ukáže vám tři mníšecké věže. Víc jich na zámku nemáme, protože tu čtvrtou ukradl čertík Brdík, kterého také na prohlídce uvidíte. Pobývá nejčastěji vedle vstupu do zámecké kaple, ale také někdy odpočívá na konci prohlídky, kde sedává v rohatém čertovském křesle. No, necháme se přikvapit, kde ho zrovna potkáme.

Prohlídky se konají v 10:30; 11:30, 12:30, 13:40, 14:30 a 15:30 hodin. Rezervace na tel. 318 590 261.

 

     Ve stejný den 23. června od 20:30 hodin zveme dospělé zájemce na promítání dokumentárního filmu Krev v mobilech. Napadlo někdy někoho, že se v našich mobilech mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo? Ne, to není žert. Více již dánský režisér Frank P. Poulsen. Promítání probíhá v rámci festivalu Jeden svět - Promítej i ty! a připravilo jej občanské sdružení Oáza. 

 

     Na zámku zahájen předprodej vstupenek na muzikál Noc na Karlštejně. Letos naposledy v pátek a sobotu 29. a 30. června se nám představí na nádvoří zámku Vladimír Čech jako Karel IV., dále Jan Rosák, Lumír Olšovský, Petr Jančařík a také zábavní řevničtí ochotníci. Nezaváhejte a přijďte si poslechnout známé písničky Karla Svobody a zhlédnout notoricky známý příběh o zakázané lásce ve zdech Karlštejna a o intrikách krále cyperského a vévody bavorského.

Termíny