SAMBA, BRAZILSKÉ RYTMY A AFRICKÝ TANEC ROZVLNÍ GALERII HARFA

Volný čas

Galerie Harfa bude od pátku 15. června do neděle 17. června dějištěm Festivalu etnické hudby a tance. Přehlídka nabídne jak známé latinskoamerické rytmy, tak i v našich končinách méně uváděnou africkou hudbu a tanec nebo egyptské folklorní a břišní tance. Vystoupení začínají každý den od 14 hodin, vstup je zdarma. Připraven je i bohatý doprovodný program včetně výuky tance a bubnování.

„Po dvou sportovních víkendech v Galerii Harfa čeká návštěvníky trocha exotiky, které si jako středoevropská metropole příliš neužijeme. Věřím, že Festival etnické hudby a tance bude příjemným zpestřením pro návštěvníky Galerie Harfa a třeba i zajímavou inspirací pro nadcházející letní dovolenou,“ říká Pavel Skorčík, ředitel Galerie Harfa.

Program festivalu

V pátek 15. června zahájí festival africkou hudbou a tancem skupina TUBABU z Brna, díky které poznají diváci typické africké hudební nástroje jako je djembe, sangbany, kenkeni a dunduny. V pořadí druhé páteční vystoupení předvede kapela ANNAS EKVATOR, v jejímž repertoáru je především moderní arabská a irácká hudba. Páteční podvečer zakončí MATAHARI GROUP s ukázkou egyptských folklorních a břišních tanců.

Sobota 16. června bude patřit hudbě a tanci západní Afriky v podání temperamentních tanečnic, drsných bubeníků a několika metrů krychlových afrických bubnů skupiny TiDiTaDe. Duch největšího karnevalu v Rio de Janieru přiblíží TAM-TAM BATUCADA, orchestr složený pouze z bubeníků. Jejich vystoupení bude v brazilských rytmech a rytmech samby, to vše v originálních kostýmech. Na africký kontinent diváky vrátí dvanáctičlenná hudební a taneční skupina BaToCu Moniky Rebcové s vystoupením inspirovaným hudbou a tancem západní Afriky s africkými bubeníky z Guiney a Senegalu a s profesionálními tanečnicemi, jejichž energie vás roztančí.  

Festival zakončí nedělní odpoledne se strhujícím latinskoamerickým nábojem. Nejdříve to bude kapela CARISMA, složená z vynikajících hudebníků z celé Latinské Ameriky a taneční skupina TRADICIÓN, která se zaměřuje hlavně na tradiční a exotické latinskoamerické tance jako je např. salsa, merengue nebo samba. Posledním účinkujícím nedělního odpoledne i celého Festivalu etnické hudby a tance bude kubánský orchestr Santy y su Marabú v čele s nadaným kubánským hudebníkem a multiinstrumentalistou Santiagem F. Jimenezem Smithem, který na pódiu předvádí přesně to, co můžete zažít v proslavené havanské Casa de Música - tedy tu nejlepší salsu. Po každém vystoupení následuje výuka tance nebo bubnování, která je určena návštěvníkům festivalu.

www.galerieharfa.cz

Termíny