GREATER DALLAS YOUTH ORCHESTRA z USA- koncert v Majakovského sále v PRAZE

Hudba

GREATER DALLAS YOUTH ORCHESTRA z USA- koncert v Majakovského sále v PRAZE

V rámci svého evropského turné (Německo, Rakousko, Česká republika) přijíždí do Prahy vynikající studentský symfonický orchestr z USA, GREATER DALLAS YOUTH ORCHESTRA (GDYO). Pražští posluchači jej uslyší 20. 6. 2012 v Národním domě na Vinohradech (v Majakovského sále). Den poté orchestr účinkuje na prestižním Mezinárodním festivalu Smetanova Litomyšl.

Tímto turné si GDYO připomíná 40 let své činnosti, během kterých soustavně poskytuje vzdělání mladým talentovaným hudebníkům.

GDYO přijíždí do Prahy s poutavým programem. Posluchači se mohou těšit například na Musorgského Obrázky z výstavy v instrumentaci Maurice Ravela.

GREATER DALLAS YOUTH ORCHESTRA (GDYO) byl založen v roce 1972 rodiči, pedagogy a členy hudební komunity v Dallasu. Za 40 let se rozrostl z jednoho malého orchestru na hlavní orchestr se 110 členy,  další čtyři přípravné orchestry a dechový  orchestr. Do organizace je celkem zapojeno přes 430 talentovaných mladých hudebníků ve věku 6 až 18 let. Pravidelných mezinárodních turné se obvykle účastní 85 - 90 členů orchestru. Hudebníci GDYO jsou každoročně vybíráni přísným konkursem. Vynikající hudební průpravu získávají i díky spolupráci s profesionálními hráči z Dallas Symphony. Mnoho hráčů GDYO získalo hudební ceny v soutěžích a většina z nich byla vybrána k účinkování s regionálními orchestry.

Od roku 1994 se GDYO účastnil několika zahraničních turné, navštívil Švýcarsko, Francii, Velkou Británii, Polsko, Německo, v roce2001 a2004 i Českou republiku. V červnu 2007 orchestr koncertoval v Šanghaji, Nanjingu, Hangzhou, Xianu, Pekingu a Hongkongu.

RICHARD GIANGIULIO je již 30. sezónu hudebním ředitelem a dirigentem GDYO.

 

AKTUÁLNÍ KONCERT:

Středa, 20. 6. 2012 v 19:30 hodin

MAJAKOVSKÉHO SÁL NÁRODNÍHO DOMU NA VINOHRADECH, náměstí Míru 9, Praha 2

GREATER DALLAS YOUTH ORCHESTRA, USA

Dirigent/ Conductor: Richard Giangiulio

Program:  

A. Dvořák: Karneval, op. 92, koncertní předehra

A. Copland: The Promise of Living z opery Líbezná země

 N. Rimskij-Korsakov: Španělské capriccio, op. 34

 M. P. Musorgskij: Obrázky z výstavy, orchestrální suita, instrumentace M. Ravel

 Vstupné: 400,- Kč (sleva 200,- Kč - sleva 50% pro mláděž, studenty, důchodce a držitele ZTP a doprovod)  Vstupenky zakoupíte v obvyklých předprodejích.

Více informací o rezervaci vstupenek naleznete také na internetové adrese  www.concert.cz

 Staňte se členy Koncertního klubu The Prague Concert Co a získejte na tyto a další koncerty významné slevy.  Nabídka platí již pro tento koncert! Informace obdržíte po registraci.

Více na  www.concert.cz

 Posluchači klasické hudby se mohou těšit na následující koncerty cyklu: MILWAUKEE YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA, USA (6. 7. 2012) a LONDON SCHOOLS SYMPHONY ORCHESTRA, VELKÁ BRITÁNIE (2. 8. 2012).

Účinkují

GREATER DALLAS YOUTH ORCHESTRA, USA

Dirigent/ Conductor: Richard Giangiulio

Kontakty

www.concert.cz

Termíny