Polsko-český hudebně-fotbalový večer na Staroměstském náměstí

Volný čas, Hudba

Červen bude patřit fotbalu. V Polsku a na Ukrajině se koná mistrovství Evropy, kterého se zúčastní i český národní tým. Své zápasy v základní skupině odehraje jen něco přes sto kilometrů od českých hranic, ve starobylé Vratislavi. A v sobotu 16. června ho tam také čeká utkání s domácím týmem Polska…


Pro všechny, kteří se na vratislavský stadión nebudou moci podívat, je na tento den přichystán polsko-český hudební a fotbalový večer na pražském Staroměstském náměstí v rámci Hyundai Fan Park Praha.


Hudba však nebude jen předehrou fotbalových emocí. Můžete se těšit na naprostou špičku polské hudební scény, navíc s neopomenutelnou ukrajinskou „příchutí“.

 

Od 17.30 do 20.00 zahrají:


Akurat: hudební skupina z jihopolského města Bielsko-Biała, jejíž těžko zařaditelný a originální hudební projev sami muzikanti popisují jako „rock + reggae + ska + energie + neotřelé texty“. Už více než deset let patří mezi významné představitele polské nezávislé scény. (www.akurat.pl)

 

a


Voo Voo s projektem Voo Voo a Haydamaky: polsko-ukrajinský projekt spojující legendu polského rocku, kapelu Voo Voo kytaristy a zpěváka Wojciecha Waglewského s ukrajinskými hudebníky. Výsledkem spolupráce je, kromě oceňované desky Voo Voo a Haydamaky z roku 2009, především unikátní zážitek, který čeká na návštěvníky jejich společného koncertu: spojení hudební virtuozity polských rockerů s nespoutanou energií punk-folkových ukrajinských hudebníků. (http://www.myspace.com/voovooihaydamaky)


Tyto dvě kapely slibují nevšední hudební zážitek, doplněný navíc o ochutnávku polské gastronomie v režii vyhlášeného hotelu Verde Montana z lázní Kudowa-Zdrój u Náchoda, soutěž o nejoriginálnějšího fanouška se zajímavými cenami včetně víkendu ve Varšavě, a informační stánek, který společně připravuje Polská turistická organizace, Polské aerolinie LOT a Polský institut.


Vstup na koncert je zdarma.

Termíny