předolympijský dětský den na Hluboké

Volný čas, Pro děti

V sobotu 9. června se uskuteční ve sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou předolympijský dětský den. Den v duchu letních olympijských her bude zahájen zapálením olympijského ohně ve 14 hodin. Na programu je dále soutěž v malování, skákací hrad, pečení buřtů či olympijský víceboj. Akci pořádá Místní akční skupina Hlubocko – Lišovsko ve spolupráci se Sportovně relaxačním areálem Hluboká nad Vltavou.

 

Vše vypukne ve 14 hodin, kdy bude zapálena pochodeň s olympijským ohněm a nad vstupní bránu bude vyvěšeno heslo „Citius, Altius, Fortius“ (rychleji, výše, silněji). To proto, že celý dětský den bude v duchu letních olympijských her. „Jsou například připraveny dětské soutěže, které budou připomínat olympijský sedmiboj – skok do písku, překážkový běh, hod do dálky, běh na čas, hod olympijskými kruhy, trojskok a hra s olympijskou vlajkou,“ uvedl Lukáš Tryml z Místní akční skupiny Hlubocko – Lišovsko.

 

Je připraveno i mnoho doplňkových aktivit – malování, skákací hrad či hudba. „V 17 hodin vyhlásíme za doprovodu olympijské hymny výsledky a vítěze odměníme,“ dodal Lukáš Tryml. Na večer je v plánupečení buřtů.

 

 

Kontakty

www.mashl.cz

Termíny