JAK SI POŘÍDIT NEZÁVISLÝ DŮM DO 500 TISÍC A ŽÍT V SOULADU S PŘÍRODOU

Kurzy, vzdělání, konference

Petr Kubala
Máte touhu žít v souladu s přírodou, ale nevíte, jak to uskutečnit? Přijďte si poslechnout Petrův příběh.

Petr, Zdenka, Jasmínka a Modřínek si našli pozemek v zapadlém údolí. Postavili dům ze dřeva a ovčí vlny, namontovali 3 fotovoltaické panely, vodu jim dala studna a teplo dřevo z lesa. Pěstují zeleninu, kultivují starý sad, začali včelařit. Původně bydleli ve městě, žádný z nich není stavař. A když lidé slyší, že domek je možné postavit za 3 měsíce a vejít se do půl milionu, najednou se hodně představ stává uskutečnitelnějších…

Jak jsme se dostali tam, kde jsme teď
Jak probíhala stavba domku
Co by se lidem hodilo vědět, když o něčem podobném uvažují
Dozvíte se, čím jsme si prošli, jaké bylo naše rozhodování, v čem je ten život jiný a co byste si měli sami odpovědět, když se do něčeho podobného chcete pustit.

- dům má ostrovní systém - elektřina, voda, teplo
- je ekologický - levný, rozložitelný, dobře opravitelný
- je hezký a příjemný a krásně se nám v něm žije
- máme 3,5 ha pozemku - sad starých odrůd, louku, zahradu, včely, ovce jako sekačky
-prošli jsme si dlouhým vývojem hledání pozemků, poznávání možností alternativních staveb, ekologického způsobu bydlení, soužití v komunitě.
-lidé nám říkají, že je inspirujeme a jsou rádi když vidí, že je to uskutečnitelné a že to opravdu jde
- mnoho lidí přemýšlí, mluví, ale mají problém se změnou způsobu života sami začít, odhodlat se
- povyprávím i o překážkách na naší cestě k uskutečnění
P.K.

vstupné 200/150Kč

 další infrormace nejdete zde:

http://www.duchovniprednasky.estranky.cz/clanky/program---cerven.html

Účinkují

Petr Kubala

 „Lidé, kteří nevěří, že je možné něco udělat, by neměli rušit ty, kteří to dělají.“ J.Canfield a M.V.Hansen

 

Studoval zážitkovou pedagogiku, přírodní výchovu, kurz umělcova cesta, interkulturní komunikaci, facilitaci, skupinovou dynamiku, management životního stylu. Pracoval jako lektor a facilitátor na programech rozvoje osobnosti, spolupráce, vztahů a komunikace v USA, JAR a v několika zemích Evropy.

 

 Rád vytváří harmonická prostředí – v krajině, mezi lidmi, v člověku samém. Věří, že všechno je možné a že každý má svůj sen, který může uskutečnit.  Sbírá moudrost z různých světů. Má rád pestrost – šachy, jóga, týmové sporty, bojová umění, tvůrčí psaní, permakultura, komunitní soužití, život v souladu se Zemí. Se svou ženou Zdenkou a dětmi žije v odlehlém údolí na úpatí Chřibů.

 Snaží se být Mistrem obyčejného života. Rád inspiruje lidi k uskutečnění krásných a smysluplných životů. Namísto senzací a dramatických převratů vyhledává moudrá, laskavá a veselá řešení pro přítomný život. Mí největší pracovní přátelé jsou úcta, odhodlání, empatie, intuice, vidění souvislostí, pestrost, čistota záměru a dobře mířené otázky.

 
Termíny