Don Quijote II. - ZRUŠENO!

Divadlo

S lítostí oznamujeme, že divadelní představení muselo být zrušeno z důvodu onemocnění hlavního herce. Děkujeme za pochopení!

V Litomyšli se bude bojovat s větrnými mlýny! Umělecký soubor Divadlo Klauniky z Brna vystoupí s komedií Don Quijot II v Litomyšli v sobotu 16. června v 19 hodin v Klášterních zahradách poblíž litomyšlského zámku. Představení režijně připravil Bolek Polívka. Výtěžek z komedie věnuje pořadatel Dobré divadlo a umělci
na pohádky pro děti. Bude to jiná hra, než viděli diváci v Litomyšli v roce 2011.

Divadelníci vzhlíží k Donu Quijotovi jako k opravdové celebritě, která nabádá k odvaze již 400 let. Do povědomí se dostalo úsloví: „Je to boj s větrnými mlýny“ a myslí se tím marný a odvážný boj. Třeba jednání s úředníky nebo přesvědčování televizních konzumentů, aby přišli do divadla. V roce 2002 byl román Miguela Cervantese Saavedry o statečném rytíři vyhlášen nejlepší knihou všech dob. Třímetrový rytíř se v Litomyšli popere s větrnými mlýny a to přímo před diváky. Po boku mu bude věrný sluha Sancho Panza. Napínavý a veselý příběh o lidské odvaze je určený dětem i dospělým. Občerstvení na akci je zajištěno. 

Účinkují

Umělecký soubor Divadlo Klaunika Z Brna, režie Bolek Polívka

Termíny