VEČERNÍČEK Z CHALOUPKY NA VRŠKU a jiné phádky

Výstava, Pro děti

Krásná výstava pro rodiny s dětmi a všechny příznivce loutek z večerníčků ČT1.Pro nejmenší je připravena dílnička,kde si mohou vyrobit loutky,masky a jiné prima nápady nejen z papíru,ale i ze dřeva korálků aj...

Loutky a dekorace ze známých Večerníčků v Letohrádku Portheimka – atraktivní výstava nejen pro děti

Výstava loutek a dekorací z českých animovaných pohádek nazvaná Večerníček z Chaloupky na vršku a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové od 18. 5. do 17. 6. zaplní Letohrádek Portheimka na Smíchově.

Poutavá expozice umístěná v  prostorách barokní rezidence nabídne 150 originálních loutek a dekorace z více než 25 českých pohádek. Malé i odrostlejší návštěvníky provede historií a vývojem animovaných pohádek, které u nás mají dlouhou a úspěšnou tradici, připraveno je promítání filmů a tvořivý workshop, ve kterém si děti budou moci vyzkoušet malování a výrobu loutek, animaci a další pozoruhodné činnosti spojené s filmem a loutkami. „Rádi bychom představili loutkářské umění z bezprostřední blízkosti, pozvali návštěvníky do světa fantazie a kouzelných příběhů. Připomeneme Večerníček Chaloupka na vršku, Vánoční koledy, seriál Kostičky, Pinocchio, Paní Bída a další oblíbené tituly. Svým zaměřením a pojetím je tato výstava vskutku ojedinělá, koncipovaná tak, aby zaujala, pobavila a přilákala rodiny s dětmi, mateřské a základní školy i širokou veřejnost,“ konstatuje autorka výstavy Jana Sommerová, která v předcházejících letech realizovala úspěšné výstavy Jak se oblékají pohádky a Česká filmová loutka.

Výstava Večerníček z Chaloupky na vršku v Letohrádku Portheimka je otevřena: od pondělí do pátku 9 – 18 hodin, o víkendech 10 – 19 hodin.

 

Tvořivé workshopy se konají o víkendech a ve všední dny v dopoledních hodinách.

Letohrádek Portheimka (Štefánikova 12, Praha 5) je výborně dostupný MHD – nachází se v dosahu stanice metra, tramvají a autobusů Anděl a v blízkosti zastávky tramvají Arbesovo náměstí.

 

 

 

 

 

 

 

Kontakty

tmmt@centrum.cz

Termíny