Farmářské slavnosti v Přírodním areálu Zlobice

Pro děti

 

Farmářské slavnosti, Přírodní areál Zlobice

Ochutnejte speciality z jehněčího masa a kozího mléka. Uvidíte zajímavá plemena ovcí a koz. Nepřehlédněte pohádkové doupě s čarodějnicí, kde vaše děti čeká poklad, obličej si nechte pomalovat originálním obrázkem a tělo potetovat krásným perleťovým motivem, rýžujte zlato, hledejte mořské živočichy v obřích mušlích s vodou.

Sobota 16. 6. 2012 od 10.00 – 16.00 hod.

Program:

11.00 Slavnostní zahájení

11.30 Zumba – tanec pro celou rodinu

13.00 Vystoupení žáků ZUŠ Tišnov

14:00 Drum Circle – bubnování pro celou rodinu

15:00 Koncert Vabiho Daňka a skupiny Hop Trop

17:30 Country večer v Kolibě

Co Vás čeká a nemine:

Stánky s farmáři a řemeslníky, koutekAsociace soukromého zemědělství, Ministerstva zemědělství se zajímavými úkoly a dárečky.

Farmářská stezka – projděte všech 8 stanovišť a sbírejte razítka na kartu. V koutku ASZ vás odměníme dárečky.

První zemědělci v Čechách – zkuste si vyrobit hliněnou nádobu, jako v období Neolitu, upéct si pšeničnou placku, tkát na tkalcovském stavu, vyrobit si šperk kovotepectvím, rozdělat oheň a naučte se skolit kance.

Hrátkobraní v přírodě. Pohrajte si s dětmi s krásnými hračkami od Playmobilu, Olymptoy či Lega. Odpočívejte, zatím co si děti hrají. Poslouchejte pohádky od víly.

Tvůrčí dílny - děti si odekorují skleničku čerstvou jahodovou marmeládou, vyrobí si a ozdobí zvířátko z ovčí vlny, na prázdniny si vyrobí amulet na krk a zasadí si letní kytičku do květináčku, který si pomalují.

Přebalovací stoly pro miminka.

Pejskům vstup povolen s košíkem a na vodítku.

Vstup zdarma.

Termíny