„Dotyky zevnitř“ ve Výstavní síni

Výstava

Větší část tohoto roku byly ve Výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm k vidění především fotografie. V měsíci červnu tomu bude jinak. V pondělí 4. června 2012 v 17.00 hodin slavnostní vernisáží zahájíme výstavu Natálie Staňkové (Kantorové) s názvem „Dotyky zevnitř“.
Návštěvníci se budou moci ponořit do osobitého zpracování živočišných motivů ve vodním prostředí. Cyklus pastelů a kreseb nám do Frenštátu přiveze Natálie Staňková z Uherského Hradiště. Práce, které jsou k vidění vznikaly v průběhu 10 let a jsou rozděleny do dvou částí. V uceleném cyklu pastelů s názvem“ Megaptera“, autorka zpracovává živočišné motivy ve vodním prostředí. Voda je životodárná tekutina, ve vodě vzniká život, ve vodě se vyvíjí život, bez vody zaniká veškerá existence. Pro lidskou bytost je prostor rozprostírající se pod hladinou místem tajů, překvapení, nebezpečí a zázraků.
Další rozměrnější pastely - Bodláky, Nezmaři, Krajiny jsou součástí větších cyklů, které se skládají nejenom z pastelů, ale i skulptur. Tady jsou však prezentovány jako jednotlivá díla. Ostatní vystavené kresby a pastely vznikaly mimo série jako solitéry a jsou v galerii prezentovány vůbec poprvé.
Tato velmi zajímavá výstava je k vidění ve Výstavní síni Albína Poláška každý všední den od 9 - 17 hodin do 28. června 2012.

Další dokumenty k akci

  
Termíny