Svinařské řetězení 2012

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

Pokud byste chtěli vidět kovářské mistry a mistry práce s kovem vůbec, jako jsou například platnéři, pregéři, podkováři, pasíři, nožíři, šperkáři, zlatnicí a další naši i zahraniční mistři, zavítejte 2. a 3. června na zámek ve Svinařích, kde se koná již 9. ročník Fóra uměleckého a tradičního kovářství „Svinařské řetězení“.

Dechberoucí výstavy kovářských uměleckých děl, naučné ukázky kovářských technik a předvádění „obouvání“ koní, doplní výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek 15 našich předních výtvarníků a umělců. Vernisáž této velice zajímavé výstavy s názvem „Sraz třídy bývalých žáků sochařské školy v Hořicích“ se koná v sobotu od 15.00 hodin. Pro děti je připraven zámecký park plný her a soutěží. Nově se v programu objeví i orientační závody robotů a nebudou chybět ani oblíbené projížďky důlním vláčkem. K pohodě pak zahraje skupina Confluence. 

Nahlédnout budete také moci pod pokličku toho, jak se opravuje zámek a jak se opravil a rozrostl jeho park. V parku, který se rozšířil o 1,5 ha, vyrostly nové mlatové cesty, byly zasazeny nové stromy a pro děti bylo vybudováno bludiště, ve kterém určitě zabloudí i jejich rodiče. Změn doznalo i zámecké nádvoří.

Vaše síly můžete změřit a aktivně se zapojit do soutěží jako je hod kovadlinou do dálky nebo hod podkovou na cíl. Bohatý program spolu se stylovým jarmarkem začíná v sobotu i v neděli vždy od 10.00 hodin.

Kontakty

www.svinare.com

Termíny