Meziříčská muzejní noc

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti

PROŽIJTE JEDINEČNÉ NOČNÍ PUTOVÁNÍ V RÁMCI MUZEJNÍ NOCI VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ.

Muzejní noc vypukne v sobotu 9. června 2012 v 19:00 na II. nádvoří zámku Žerotínů a poté je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, který potrvá až do půlnoci. Již potřetí se město Valašské Meziříčí, spolu s desítkami českých měst a obcí, připojí k festivalu muzejních nocí, který vyhlašuje Asociace muzeí a galerií ČR.

Koktejl kultury pro návštěvníky namíchali valašskomeziříčské instituce. Své brány pro tuto noc zcela zdarma otevře Moravská gobelínová manufaktura, městská knihovna v Krásenské radnici, Evangelický kostel, Vrtule - svět her a poznání, Lapidárium Trojice, galerie Sýpka, galerie Kaple, Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských a v přilehlém parku nám noční oblohu přiblíží pracovníci hvězdárny ve Valašském Meziříčí.

Nově se k tomuto projektu připojila i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí - Školní ateliérová huť, která představí tradiční výrobu foukaného skla. Sokol Valašské Meziříčí otevře své prostory v rámci oslav uplynutí 150 let od jeho založení. A Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí poodhalí zákulisní prostory v zámku Žerotínů.

Hudebně naladění návštěvníci si můžou na nádvoří zámku Žerotínů poslechnout písně divadla Schod v doprovodu skupiny Droband, mladé kapelyOvoce Lenina nebo Emergency Exit.

Pohodlný přesun mezi jednotlivými budovami vám v letošním ročníku za symbolické jízdné opět umožní silniční vláček.

V průběhu muzejní noci je v informačním centru pro každého připravenmuzejníček, do nějž můžete střádat razítka z navštívených organizací. Odevzdané muzejníčky, obsahující všechny razítka, budou na tomtéž místě při zakončení muzejní noci a vystoupení taneční skupiny D-Company při ZUŠ slosovány o 5 vstupenek na letošní Valašský špalíček, 6 volných vstupů do valašskomeziříčské hvězdárny a 3 rodinné vstupenky do Muzea  regionu Valašska, Zámku Kinských.

V informačním centru ve Valašském Meziříčí budou k dispozici programové letáčky.

V mnoha institucích bude připraven doprovodný program pro děti, vezměte tedy i své ratolesti za poznáním a zprostředkujte jim tak nebývalé zážitky z objevování kulturního světa.

Termíny