Valašský špalíček

Výstava, Volný čas, Hudba

Hudební festival Valašský špalíček letos slaví jubilejní třicáté festivalové narozeniny. Jako tradičně se bude festival na křižovatce žánrů konat v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Zahájení Valašského špalíčku proběhne ve čtvrtek 21. června a program potrvá do soboty 23. června 2012. Kromě tradiční hlavní scény na nádvoří zámku Žerotínů a scény v M-klubu letos přibude také scéna v Blues Jazz Clubu restaurace U Zvonu přímo na náměstí. Celkem se na všech scénách v průběhu festivalu představí více než třicet kapel a hudebníků z České republiky, Slovenska, Velké Británie, Irska, Německa, Řecka, Polska a Brazílie.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 21. června v galerii Kaple. Úderem šesté hodiny odpolední se zde uskuteční vernisáž vítězných fotografií posledního ročníku soutěže Czech Press Photo. Výstava je po dobu festivalu přístupná zdarma. Na vernisáž bude od sedmé hodiny večerní navazovat speciální koncert valašskomeziříčské kapely The Dust se Smyčcovým orchestrem na hlavní scéně. Čtvrteční a páteční dopoledne jsou již tradičně věnována programům pro pilné záškoláky sérií pořadů určených nejen studentům meziříčských škol, ale i veřejnosti.

 

Pozvání na jubilejní ročník Valašského špalíčku přijala celá řada domácích i zahraničních umělců. Na festivalu tak vystoupí americko-brazilsko-české uskupení N.O.H.A., Tomáš Klus, Prago Union + Livě Band, Lenka Dusilová, irská písničkářka Gemma Hayes, Blue Effect, SEA+AIR (DE), Akurat (PL), Vltava, Jablkoň, Ann Scott (IE), Toxique, Goodfellas, Ciment a mnoho dalších.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo na stránkách www.kzvalmez.cz u události akce.

Účinkují

N.O.H.A. (US/BR/CZ), Prago Union + Livě Band, Tomáš Klus, Lenka Dusilová, Gemma Hayes (IE), Ann Scott (IE), SEA+AIR (DE), Goodfellas, Toxique, Blue Effect, Garage + Tony Ducháček, Akurat (PL), Vltava, Jablkoň, Václav Koubek s kapelou, Midi Lidi, Gang ala Basta, Kuzmich Orchestra, Rara Avis, A banquet, Zrní, Tim Holehouse (GB), Ľuboš Beňa, Marcel Kříž, Karel Vepřek, Slávek Klecandr a Roman Dostál (Oboroh), Lidopop, Blues Street Band a další

Termíny