Muzikál Noc na Karlštejně na nádvoří zámku Mníšku pod Brdy – letos naposledy!

Volný čas, Hudba

     „Řekl: lásko má, já stůňu“ nebo „Hoja hoj, hoja hoj, v králi máme zastání“ a další krásné melodie z muzikálu Noc na Karlštejně zazní letos na nádvoří zámku Mníšku pod Brdy již po několikáté, ale naposledy. Kdo by neznal nesmrtelné melodie skladatele Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla, pro kterého to byly dokonce jeho poslední skladby? Známý příběh o tom, že Karel IV. vybudoval hrad Karlštejn s tím, že se na něm nebudou vyskytovat žádné ženy a on se tam bude moci v klidu věnovat mužským záležitostem, se jistě nikdy neomrzí a stojí za zhlédnutí stále znovu a znovu. 

     Císařův zákaz v příběhu dokonce poruší hned dvě ženy naráz. Mladá dívka Alena, neteř purkrabího, a královna Eliška (Alžběta) Pomořanská, poslední Karlova manželka, známá svou velkou silou. Z lásky k ní císař na konci muzikálu zákaz pobytu žen na Karlštejně zruší.

     Na Mníšku pod Brdy Vás čeká hvězdné obsazení: Vladimír Čech jako Karel IV., dále Jan Rosák, Lumír Olšovský nebo Petr Jančařík. Hraje se pod romantickou oblohou za každého počasí v pátek 29. a v sobotu 30.června. Představení začíná ve 20:30 hodin, jednotná cena 190,- Kč na osobu zahrnuje i volnou prohlídku části zámeckých interiérů, kterou můžete absolvovat mezi 19. a 20. hodinou.

     Vstupenky lze zakoupit v otevíracích hodinách na pokladně zámku nebo rezervovat mailem a hradit bezhotovostně. Kontakty naleznete na stránkách www.zamek-mnisek.cz.

Termíny