VÝSTAVA „POZNEJTE 100 DRESŮ VLADIMÍRA ŠMICERA“

Výstava, Volný čas

„Zvu fotbalové příznivce k nám do Dolních Chaber na výstavu fotbalových dresů, které jsem nasbíral během své kariéry. Vybrali jsme 100 dresů ať už mých nebo které jsem vyměnil se soupeři.
Ve finále výstavy můžete vstoupit na hřiště Liverpoolu, kde jsou vystaveny trofeje z Ligy Mistrů, Poháru UEFA, Anglického poháru.
V koutku české reprezentace visí rarita, kterou jste určitě nikdy neviděli: dres pro české vítěze EURO 1996.


Pokud se Vám výstava bude líbit, nechte mi v knize hostů vzkaz, budou mi je na soustředění i do Polska posílat :-)“
                                                                           Vláďa Šmicer

 

Výstava "Poznejte 100 dresů Vladimíra Šmicera"  ve své historii řadu vynikajících fotbalistů, včetně dvou držitelů Zlatého míče. Žádný z nich ale nezískal obě nejcennější evropské klubové trofeje, trofej nejstaršího turnaje na světě a k tomu dvě medaile z Mistrovství Evropy. Žádný z nich nevstřelil gól ve finále neprestižnější mezinárodní klubové soutěže - ve finále Ligy mistrů… Jedině Vladimír Šmicer. 

 

Během své veleúspěšné kariéry "Šmíca" nashromáždil více než dvě stovky originálních dresů spoluhráčů, protihráčů či vlastních památečních dresů. Z bohaté sbírky je vystavena je stovka nejzajímavějších.Hned po vstupu do galerie dýchne na návštěvníky fotbalová atmosféra a vystoupají do nejvyššího patra okolo dresů týmů, ve kterých Vladimír Šmicer strávil svoji kariéru profesionálního hráče.V ucelené řadě najdeme dresy protivníků z francouzské a anglické ligy, jmenovky připomínají také řadu českých hráčů, kteří v těchto soutěžích nastupovali nebo stále ještě nastupují.

 

Mezi exponáty nalezneme i dresy se jmenovkami jako  Buffon, Luis Enrique, Cannavaro.

 

Pro návštěvníky jsou ve spolupráci s partnery výstavy připravena mnohá zpestření.


Česká spořitelna připravila pro návštěvníky soutěžní kvíz, na který kdo správně odpoví, odnese si z výstavy autovlaječky České republiky, což je v době EURO 2012 vítaná rekvizita každého fanouška.


Kdo si během výstavy předplatí Mladou Frontu Dnes, soutěží o reprezentační dres ČR pro EURO 2012, podepsaný všemi hráči a samozřejmě manažerem Šmicerem. Cenu předá výherci osobně Vladimír Šmicer.


Radio Beat bude z místa výstavy živě vysílat v sobotu 9. června pořad Rocková pípa. Partnerský pivovar Svijany dodá první tři sudy piva zdarma, hosté Rockové pípy budou mít možnost objednat si v živých vstupech bigbítové pecky a z éteru si je vzápětí vyslechnout. Návštěvníci webu rádia mohou v anketě vyhrát oficiální plakát výstavy, Vladimírem podepsaný.

 

Výstava "Poznejte 100 dresů Vladimíra Šmicera"
19. května - 1. července 2012
Chaberský dvůr, Praha 8 - Dolní Chabry
otevřeno PO-PÁ 10-18, SO 14-18, NE zavřeno
Vstupné Kč 30
www.ccl.cz/smicer

Termíny