Justin Lavash a hosté KŘEST CD

Hudba

 

Justin Lavash, který žije již několik let v České republice, se pohybuje v hudební branži již přes dvacet let. Svoji indie rockovou kapelu v Anglii rozpustil v roce 1990, přestěhoval se do Francie, kde hrál po klubech blues a během nekolika let se stal virtuosem „vybrnkávacího“ stylu hry na kytaru. Spojením folku, blues a jazzu vytvořil svůj originální a dynamický styl, který doplňuje charizmatickým soulovým hlasem. V Praze spolupracuje s Načevou, Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mertou, se skupinou Sunflower Caravan a s dalšími. Natočil již tři alba (Harder and Harder, Fits and Starts a Slide), která se úspěšně prodávají v celé Evropě.

Album nahrál a produkoval Ian Kelosky a podnítil tím zajímavou výzvu pro interakci producenta a performera. „Naším záměrem bylo nahrát písně napsané v posledních dvou letech a alternativně k nim ve studiu přidat další nástroje, aniž bychom měnili a přidávali basu, jelikož ta je obsažena v mém stylu hry. Toto omezení se naopak ukázalo jako další inspirací při tvorbě“, popisuje Lavash proces vzniku desky. K názvu alba Justin dodává: „Bylo mi 43 let když jsme s nahráváním začali a já si najednou uvědomil, že už je to čtvrt století, co jsem opustil domov vstříc změnám nového života, v mém případě změnám natolik zásadním, že jej mohu nazvat životem číslo dvě. Ano, je zde nostalgie, láska k ženě (manželka je Češka), ale také hněv za kruté následky, jež měla vláda Mrs. Thatcherové na moji rodnou zemi. Těmito písněmi dnes uzavírám svoji další kapitolu.“

CD se pohybuje po emocionálně rozjitřeném teritoriu – touze, žalu z úmrtí, vzdoru a politice. To vše najdeme v uhrančivých textech, rytmech a melodiích, které v uchu zůstávají. Lavash slibuje ve Vltavské koncert, který bude věrnou reprezentací nahrávek na albu. Všichni ti, kteří byli ve studiu, se dříve či později objeví na pódiu s Justinem.

Účinkují

 

Na koncertě ve Vltavské pokřtí Justin Lavash své nové CD 25 Years. Společně s ním v klubovém sále Elektra vystoupí umělci, kteří se na nahrávání písní podíleli – Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Ian Kelowsky, Mike Kyselka a další. 25 Years je prvním albem, kde hrají a zpívají hosté a je opět kolekcí autorských písní, jež překračují hranice jednotlivých žánrů, ať již folk, blues, country, funk anebo new wave.  To vše podpořeno Lavashovou až udivující technikou hry na kytaru a osobitými aranžováním, původním „řemeslem“ tohoto skvělého umělce.

Jako support zahraje česko-americká kapela Lo Dost.

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny