Original Indigo

Hudba


Original INDIGO je skupina, hrající a zpívající tradiční jazzovou muziku v netradičním pojetí, s netradičním nástrojovým obsazením a s netradičními českými texty. Tomuto stylu říká "plebby-jazz". Plebby-jazz je muzika, kterou provozují jazzoví plebejci vysoce náročnému publiku, které si při ní chce od svých vysokých nároků odpočinout.

Začátky skupiny spadají do roku 1972, kdy se pět, tehdy ještě mladých nadšenců (Václav Brzoň, Josef Čepička, Jan Novák, Josef Pavel a Vladimír Potůček) rozhodlo, že budou hrát tradiční muziku a s touto skvělou a utkvělou myšlenkou založilo skupinu Indigo.

Dodnes z pěti zakládajících členů čtyři v kapele nadále působí V průběhu uplynulých 25 let prošlo totiž Indigo, později pak Original Indigo, jen minimálními personálními změnami: v roce 1977 přibyly do kapely bicí a s nimi Miroslav Kolomazník, v roce 1982 odešel Jan Novák a konečně na sklonku roku 1985 doplnil kapelu na dnešní složení Jaroslav Havlas s dechovými nástroji.

Účinkují

 

Skupina si na své pravidelné koncerty zve hosty – své jazzové kamarády, mezi nimiž jsou například: zpěvačka Jitka Vrbová, Evu Martínková-Kaprasová, Eva Dostálová, Petra Vlašicová, Evá Dyková, showman Tony Brych a muzikanti Jaromír Kadlec (piano, člen-korespondent Original Indiga), Bob Zajíček (co), Petr Hasman (co), Jiří Sova (tb), Jaroslav Zelený (tb), Louis Konůpka (cl,ss), František Rubáš (cl,ss,bassax.), Jan Čapek (bj), Jiří Šícha (g,bj), Antonín Šilhavý (tp) a Jarka Šilhavá (p), Zdeněk Fibrich (tu), Miroslav Klimeš (bj), bubeníci Petr Zimák, Luboš Hajný...  atd... atd...


Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout nejpozději 15min před začátkem koncertu.

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny