Setkání cimbálových muzik Valašského království

Volný čas, Hudba

XIII. hudební festival s mezinárodní účastí dětských a dospělých lidových hudeb Karpatského oblouku trojmezí Polska, Slovenska a České republiky (Valašska a Těšínského Slezska)

HLAVNÍ PROGRAMY:

Pátek 25. května 2012 - náměstí

15.30        zahájení pořadu "Setkání dětských lidových hudeb" Účinkují: Pramínky, Beskidek (PL), Ostravička,
             Lachovček (SK)Mionší (Těšínsko), Trojačka,  Kotula a Ĺudová hudba M. Bobáňovej (SK)

19.00        pořad cikánských melodií "Romské okénko", účinkují: CM Tolar a FCM Radegast

Sobota 26. května 2012 - náměstí
13.00        slavnostní zahájení hudebního festivalu, vystoupení hostů s pozdravem sólové zpěvačky Kláry Blažkové
             a pořadem "Vyhrávají muziky Vyšehradské čtyřky"
             Účinkují: BROLN (ČR), Jetelinka (PL), Bezanka (SK) a Péter Tamás és bandája (Maďarsko)

15.00        pořad "Setkání cimbálových muzik Valašského království"
             Účinkují: Javořina, Sedmikvítek, Bača, Javorník a Juráš

17.00        pořad "Hrají vám Karpatské muziky"
             Účinkují: Gernátovci (SK), Lipka (Těšínsko), Jetelinka (PL), Bezanka (SK), BROLN (ČR)

19.00        vystoupení Bratislavského folklorního souboru Bezanka a jeho sólistů.

DOPROVODNÉ PROGRAMY:

10. 5. 2012 - Muzeum

16.30        otevření soutěžní výstavy kreseb žáků frenštátských škol v Muzeu s předáním odměn za nejlepší práce
             Účinkuje:  pěvecký soubor ZUŠ Tenebrae Nonsense

25. 5. 2012 - náměstí
14.30        pořad "Vystoupení pěveckých sborů frenštátských škol"
             Účinkují: Garrendo Gymnázia, Senzaband ZUŠ a Trojanovjanek Trojanovice

15.30       "Tvořivá dílna" CVČ Astra (malování na keramiku pro všechny zájemce)

17.30       odborný seminář pro všechny vedoucí a primáše dětských muzik a atraktivní ukázky skupiny historického šermu z             Kopřivnice

20.00       beseda u cimbálu v Radniční restauraci
            Účinkují: FCM Radegast, Péter Tamás és bandája a Bezanka

26. 5. 2012 - náměstí

 8.30         Budíček dechové hudby Javořinka
 9.30         přijetí účinkujících a hostů u starostky města
10.30         pořad "Vyhrávají orchestry Základní umělecké školy"
              Účinkují: Smyčcový orchestr, taneční orchestr I a II a Swingtime Band

Za nepříznivého počasí se páteční a sobotní pořady přesouvají di městského kina ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Změna programu vyhrazena. Všechny pořady jsou bez vstupného.









Termíny