Výstava ve Winternitzově vile od Adolfa Loose

Výstava

„Ve vile“

Winternitzova vila od slavného funkcionalistického architekta Adolfa Loose se výjimečně otevře veřejnosti. Při této příležitosti zde proběhne výstava tvůrců napříč uměleckými žánry.

 Výstava navazuje na legendární akci „Díra nedíra“, která se konala v roce 1999 v tenkrát ještě zdevastované vile. Nyní v kompletně zrekonstruovaném objektu se prezentuje také mnoho z minulých účastníků výstavy. Vystavují zde mimo jiné Josef Abrhám, Pavel Berkovič, Michal Cimala, David Cysař, Roman Dietrich, René Dubovský, Dan Gregor, Jan Grimm, Denisa Grimmová Abrhámová, Jan Kaláb,  Miroslav Liederhaus, Libor Pisklák, Reiko Imoto, Tomáš Souček, Jiří Thýn, Tomáš Třeštík, Petr Voříšek.

V pondělí 4. 6. se od 18 hodin koná v prostorách vily divadelní večer. Zahájí jej autorské představení Lucie Marguezové a Václava Bejtlera – Mexico, psáno takto, miláčku, inspirované životem v Mexiku. „Mexičan nejen obstarává obživu a vychovává děti, dokáže i žít v magickém světě vztahů, vášní a vlastních příběhů.“ 

Další vystoupení Kateřiny Daňkové a Ireny Feithové s názvem Strach vychází ze zkoumání fenoménu strachu. „Čeho se bojíme nejvíc, čeho míň a čeho vůbec?“ Závěr večera bude patřit Depresivním dětem. Depresivní děti touží po penězích je umělecký gang, který představí projekt Reliquiarum, který byl inspirován gotickou kaplí sv. Kříže na Karlštejně a obchodním domem Palladium v centru Prahy.

Termíny