LÉTOHRANÍ V LOUČCE

Hudba

Stanislav Wabi Daněk

Každý, kdo alespoň jednou poseděl u ohně s kytarou, zná určitě písničky Wabiho Daňka, minimálně nejslavnější z nich Rosu na kolejích.

Začínal jako člen trampských kapel Plížáci a Rosa. Jako písničkář začal vystupovat v osmdesátých letech. Narodil se ve Zlíně a dětství prožil v prostředí valašské přírody, obklopen skautskými a trampskými písněmi. Se svou písní Rosa na kolejích se dostal do povědomí mnoha posluchačů a píseň se stala „Trampskou hymnou století“. Wabi za ni dostal autorskou Portu, což je cena za nejlepší hudební výkon. Tu získal ještě za píseň Ročník 47 a Nevadí.

Jeho první deska Rosa na kolejích vzbudila mezi posluchači vášně, neboť se akustický písničkář obklopil pro folk tehdy zapovězenými nástroji, jako jsou bicí, či elektrická kytara. Tato deska ovšem Wabiho proslavila a dodnes zůstala nepřekonaná. V průběhu let přibývaly písničky, desky, koncerty a další úspěchy. V devadesátých letech začal spolupracovat s Milošem Dvořáčkem.

S vynikajícím kytaristou, původně členem skupiny Kantoři.

Ten dělá Wabinu společníka na cestách a hlavně na jevišti. Jejich koncerty

jsou nabité skvělými písněmi a humorem, k němuž se oba vzájemně provokují.

Chcete-li si s Wabim zazpívat a potěšit se jeho písněmi, tak přijďte v sobotu 23. června od 14:30 hodin na LÉTOHRANÍ V LOUČCE u rybníku za Loučkou. Vstup zdarma. Autobus z nám. Přemysla Otakara odjíždí v 13:45 hod. (se zastávkami: Palackého, Nasobůrky, Haňovice, Cholina, Bílsko). Dále můžete vidět Piňovské kance, letecko-modelářský klub a pro děti jsou připraveny hry. 

Účinkují

Wabi Daněk, Piňovští kanci

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny