Muzejní noc v Železném Brodě

Volný čas

 

V rámci celorepublikového festivalu pořádá Městské muzeum II. ročník Muzejní noci, která letos proběhne na Bělišti. V pátek 1. června zůstane národopisná expozice otevřena do pozdních nočních hodin. Vstup do muzea bude zdarma.

 

Návštěvníci muzea tento večer nebudou pouhými tichými pozorovateli krásných předmětů z časů našich předků, ale budou mít příležitost se aktivně zapojit do činností, které kdysi byly přirozenou součástí života na vesnici. Malí i velcí si vyzkouší použití kuchyňského nářadí a náčiní, které už z dnešních domácností vymizelo. Z muzejního depozitáře vybereme několik předmětů a všichni budou moci hádat, na co, nebo jak se předměty používaly.

Do Muzejní noci se letos zapojí také Dům dětí a mládeže Mozaika, jehož lektorky představí jednoduchou a zajímavou techniku tvorby smaltů. Kreativní jedinci si budou moci vytvořit výrobek dle vlastní fantazie.

Pro děti zahraje železnobrodský divadelní soubor Tyl pohádku O Červené Karkulce (začátek v 19.30) a zlatým hřebem večera bude hudebně zábavní vystoupení turnovské kapely Mackie Messer Band, která zahraje repertoár z oblasti dixie, jazzu, blues a world music trochu jinak, než je v kraji zvykem (www.bandzone.cz/mackiemesserband). Začátek vystoupení bude kolem 21 hodiny.

 

Účinkují

DS Tyl Železný Brod

Mackie Messer Band

Termíny